October 2, 2023, 6:56 pm

дилер

Истрага против дилер на кокаин од Скопје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од...

Приведен дилер во Гостивар – еве што пронајде полицијата кај него

На 22.12.2021 околу 11.20 часот на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 42-годишниот гостиварец М.Љ., затоа што кај него бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот ќе...

Уапсен 24-годишен дилер од Гази Баба

На 19.12.2021 во 21.25 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Б.С.(24) од Скопје. Тој бил баран по судска наредба за издржување казна притвор, поради сомнение за сторено кривично дело...

Истрага и притвор за дилер на дрога од Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 30-годишен скопјанец поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1...

Приведен дилер од Велес – еве што заплени полицијата

На 15.12.2021 во 01.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Д.П.(36) од Велес. По преземени мерки и активности и при преглед во неговиот двор биле пронајдени и одземени повеќе пакувања марихуана и амфетамин. По...

Приведен дилер од Гевгелија – еве што заплени полицијата

На 10.12.2021 во 16.20 часот во Гевгелија во рамки на оперативна акција од полициски службеници од ОВР Гевгелија-Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје, по претходно обезбедена судска наредба, е лишен од слобода И.Д.(30) од Гевгелија, затоа што...

Обвинение против дилер од Форино

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 59-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ од член 215 став...

Пpивeдeн дилep oд тeтoвcкo зa издpжyвaњe зaтвopcкa kaзнa

Вчера во 21.10 часот во с.Желино, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Групчин – СВР Тетово, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, го привеле Ф.О.(33) од с.Желино за издржување казна затвор од една година за сторено кривично...

Апceњe вo Сингелиќ: Пpивeдeн дилep нa opyжje бapaн co пoтepницa

Полицијата во Сингелиќ приведе лице кое е барано со потерница поради трговија со оружје. Како што информираат од МВР, вчера во 14.30 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги и Единица за интервентна полиција во с.Сингелиќ го лишија од...

Пpивeдeн 26-гoдишeн дилep oд Прилеп: Пpи пpeтpec вo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa зaплeни нapкoтици и пapи

На 03.10.2021 полициски службеници од СВР Битола - Одделение за внатрешни работи Прилеп го лишија од слобода Ф.М.(26) од Прилеп. При претрес извршен со претходно издадена судска наредба во дом и други простории на ул.„Пере Тошев" во Прилеп, во кои...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img