Доналд Трамп

Поранешниот адвокат на Трамп поднел тужба против него, обвинителот Бар и американската Влада

Поранешниот адвокат на Доналд Трамп, Мајкл Коен, поднел тужба против него и американската сојузна Влада, обвинувајќи ги дека планирале да го вратат во затвор затоа што наводно работел на книгата против поранешниот претседател, јави „Њујорк Дејли Њуз“. Коен е осуден...

Трамп: Неспособноста на Бајден на средбата со Путин ме растажи

Поранешниот американски лидер Доналд Трамп го критикуваше актуелниот американски претседател Џозеф Бајден за начинот на кој разговарал со рускиот претседател Владимир Путин преку видео врска. „Го гледав пред некој ден со Путин. И бев многу тажен“, рече Трамп на собирот...

Трамп, сепак, беше во право

Американските компании со децении го преместуваат производството во странство. Некои бараа поевтини материјали, а најчеста причина беше евтината работна сила. Глобализацијата ги намали цените, ги зголеми маржите и донесе милијарди профити на многу компании. Жестоката конкуренција на пазарот ги...

Трамп го обвини Нетанјаху за предавство

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го навреди поранешниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху и рече дека не разговарал со него откако му честитал на Џо Бајден за неговиот избор за лидер на САД. -Првата личност која го поздрави Бајден беше Биби...

Анкета: Трамп би го победил Бајден доколку денеска имаше избори

Доналд Трамп има огромна предност пред сите други републикански претенденти, односно за поранешниот американски претседател би гласале вкупно 67 отсто од републиканските гласачи, објави „The Hill“, повикувајќи се на истражување на агенцијата од Харвард CAPS-Harris Poll. На второ место е...

Трамп го нарече командантот на американската војска „проклет идиот“

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп остро зборуваше и го навреди шефот на Комитетот на началниците на генералштабовите на американската армија Марк Мили. Трамп го нарече највисокиот американски генерал „проклет идиот“ поради повлекувањето на војниците од Авганистан. Поранешниот претседател потсети дека...

Тpaмп нajaви oтвopaњe cвоja coциjaлнa мpeжa – „Truth Social“

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп формираше своја социјална мрежа Truth Social. Тој објави за платформата откако беше забранет од Твитер, Фејсбук и Јутјуб во јануари, обвинувајќи го дека ги поттикнал своите поддржувачи на агресија преку неговите профили пред нападот...

„Ceгa ja мoлимe Русија зa пoмoш“: Трамп co ocтpa kpитикa кoн Бајден зa eнepгeтcкaта kpиза

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп смета дека САД се принудени да преговараат за испорака на нафта со ОПЕК и Русија поради губење на енергетската независност. „За прв пат обезбедивме енергетска независност. Сега тие се вртат кон ОПЕК, Русија и другите...

Трамп: Дeмoкpaтитe зa тpи гoдини цeлocнo ќe ги yништaт САД

За три години САД ќе бидат уништени доколку Демократската партија остане на власт, изјави поранешниот американски претседател Доналд Трамп во интервју за телевизискиот канал „Њузмакс“. Според него, доколку републиканците не успеат да добијат мнозинство во американскиот Конгрес на среднорочните избори...

Трамп: Вpeмe e Бајден дa пoднece ocтaвкa пopaди oвa штo ce cлyчyвa вo Aвгaниcтaн

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го повика својот наследник Џо Бајден да поднесе оставка поради ситуацијата во Авганистан. – Време е Џо Бајден да поднесе оставка поради ова што се случува во Авганистан. Тоа не би требало да биде голема...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img