дрога

(Видео) Голема полициска акција во Куманово – Опколена куќа во Диво Насеље

Во кумановската Дива населба, специјална единица спроведува голема полициска акција. Неофицијално, Алсат дознава дека се работи за акција за спречување на трговија со наркотици. На снимките што ги доби Алсат се забележува дека полицијата има опколено една куќа од сите...

Уaпceни пет лица: Пpeтpec во Виница, пронајдена дpoга

На 17.12.2021 во 22.55 часот во Виница, полициски службеници од Полициската станица Виница ги лишиле од слобода Д.Д.(26), Ф.Д.(24), К.С.(21), С.Ѓ.(20) од Виница и П.Ѓ.(21) од Кочани. При претрес во домот на Д.Д. и Ф.Д., извршен со судска наредба,...

Ексклузивно: Возачот на Невзат Бејта и лице блиско со Арафат Мухареми се фатени со 100 килограми дpoгa

Полицијата во гостиварско вчера уништи меѓународната криминална група која со нелегална трговија со дрога го уништувала меѓународниот транспорт и запленила околу 100 килограми марихуана вредна 300.000 евра. Како што соопшти МВР, денеска, 15.12.2021 година, до Основното јавно обвинителство за гонење...

Косовска шема увезувала дрога во Македонија преку фирма за мобилни телефони?

На почеток на овој текст би сакал најнапред да се извинам за непријатностите кои ги доживеаа сопствениците на двете поголеми мобилари од Скопје - „Мобеликс“ и „Ледиком“, кои иако во ниту еден текст не беа споменати, беа жртви на...

Две лица од Скопје осомничени за трговија со дрога – пренесувале над 150 килограми марихуана по автопатот Скопје-Велес

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка со која се опфатени две лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори согласно...

Албанец фатен со дрога вредна 350.000 евра во Македонија

СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.М.(38) од Елбасан, Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 07.11.2021 година околу 20 часот, на локален...

Скопјанец направил таен бункер во туѓа нива и во него чувал дрога

30-годишен скопјанец доби кривична пријава откако било откриено дека направил импровизиран бункер на нива во близина на градот, каде чувал неколку видови дрога. „На 06.07.10.2021, полициски службеници извршиле претрес на нива, која пријавениот ја користел без знаење на сопственикот, и...

Нова акција на ДЕА во Македонија – фатена голема пратка на дрога која влегла преку скопскиот аеродром

Пратка од неколку стотици килограми наркотици во петокот била пресретната движејќи се од аеродромот Петровец кон конечната дестинација, дознава Инфомакс, од сопствени извори. Според информациите, се работи за пратка од неколку стотици килограми синтетичка дрога која била спакувана во кутии...

Гoцe „Вегета“ е лицeтo кaj кoe e пpoнajдeнa дpoгa

Гоце Цветковски од охридско Подмоље познат како Гоце Вегета пред три дена СВР Охрид поднесе кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотици. Во стан во кој престојувал му биле најдени две зип-кесички со „трева“, 21 семка...

Пpoнajдeнa дpoгa вo штипcкo – пpивeдeни тpи лицa

На 22.10.2021 во 17.00 часот во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.И.(27), К.М.(25) и И.И.(28), сите од Штип, затоа што кај нив била пронајдена околу еден килограм марихуана, информира МВР. Тие...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img