August 19, 2022, 12:54 am

експлозија

(Фото) Пред малку: Ekcплозија во возилото во кое се возеше Претседателот на Стопанската Комора за Енергетика на Македонија

Експлозија во возилото во кое се возеше Претседателот на Стопанската Комора за Енергетика на Македонија Гдин Ѓорѓи Манасков со сопатник, кој возеше на автопатот кај обиколницата Визбегово према Скопје север. Брзата интервентна полиција која беше во близина и противпожарната екипа...

Ekcплозија во Чаир, ова се деталите

На 20.12.2021 околу 04.15 часот во СВР Скопје, Ф.С.(29) од Скопје пријавил дека слушнал експлозија, по што забележал дека пред зграда на подрачјето на Чаир настанал пожар во неговото патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки. Од пожарот биле...

Експлозија на камион со бензин – 50 загинати

Најмалку 50 луѓе загинаа кога камион со гориво експлодираше на улица во вториот по големина град на Хаити Кап-Хаитиен во текот на ноќта, изјави во вторникот градоначалникот на градот. Локалната болница беше оптоварена обидувајќи се да ги лекува многуте повредени,...

(Видео) Страшна експлозија на Сицилија: Неколку згради се урнати, има и жртви

Најмалку две лица загинаа откако истекување на метан предизвика експлозија која урна неколку згради на Сицилија, соопшти утрово италијанската служба за итни случаи. Две тела се извлечени од урнатините, две жени се спасени, а седум лица се водат како исчезнати,...

(Видео) Серија ekcплозии во палестински бегaлсkи камп во Либан

Серија експлозии се случиле вечерва во палестински бегалски камп во Либан Наводно, повеќе луѓе се хоспитализирани во близина на Тир на југот на земјата. Извештаите сугерираат дека во областа има магацин за оружје на Хамас. Автентичноста на видеото не е потврдена

Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц во Иран била воено тестирање

Воени претставници на Иран соопштија дека експлозијата што се случи на дваесетина километри од нуклеарниот комплекс Чахид Ахмади-Рочан, била предизвикана од тест на противвоздушната одбрана во регионот Натанц во централен Иран. Беше тестиран еден од регионалните ракетни системи за да...

(ВИДЕО) Експлозија на бомба во Минхен – има и повредени

Пожарникарите во главниот град на Баварија соопштија дека едно лице е тешко повредено во експлозија во близина на градилиште покрај станицата. Возниот сообраќај во моментов е суспендиран. Севкупно четири лица се повредени во експлозија во непосредна близина на главната железничка...

(Видео) Ekcплозија во Белград, има и зaгинaти

Силна експлозија одекна околу 14 часот во Бубањ Поток, а густ чад лебди над таа приградска белградска населба. „Вечерни Новости” објавија дека две лица го загубиле животот. Според „Телеграф”, во експлозијата во фабриката има загинати, а еден работник кој...

Експлодираше мина во фабрика за муниција во Романија – четири лица го загубија животот

Четири лица загинаа, а четири се здобија со повреди денеска, кога експлодираше мина во фабрика за муниција во Романија, објавија локалните медиуми, повикувајќи се на информации од службите за итни случаи. Мината експлодирала додека некои работници работеле на нејзино деактивирање,...

(Видео) Tpaгeдиja вo Кина..: Избyвнa eкcплoзиja нa yнивepзитeт, двe лицa ги зaгyбиja живoтитe, нajмaлкy дeвeт ce пoвpeдeни

Две лица загинаа, а најмалку уште девет се повредени во експлозија на еден универзитет во источна Кина, јавија денеска кинеските државни медиуми. Експлозијата се случила во неделата попладне на Универзитетот за аеронаутика и астронаутика во Нанџинг, пренесе АП. Надлежните истражуваат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img