February 29, 2024, 11:30 pm

закана

Приведено лице од Виница – со закана кон вработените украл пари од обложувалница

На 22.12.2021 во 20.40 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода Н.Ј.(36) од Виница. Тој се сомничи дека на 20.12.2021 со закана кон вработените одзел пари од обложувалница во Виница. Тој бил приведен во полициска...

(Видео) Како во филм – луѓето во Индонезија бегаат кон планините каде чекаат дали ќе има цунами по страшниот земјотрес

Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди источна Индонезија. Засега нема информации за штети или жртви, а издадено е предупредување за цунами, пренесува „Ројтерс“. Епицентарот на земјотресот бил на 112 километри северозападно од Ларантука, во...

Лукашенко се закани со прекин на транзитот на гас за Европа

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави денеска дека земјата би можела да го прекине транзитот на гас за Европа доколку западните санкции го доведат Минск во вонредна состојба и ако не постои друг начин да се одговори. – Доколку санкциите кои...

Паника во Холандија: Евакуиран аеродром поради закана за бомба

Холандските власти наредија да се испразни аеродромот во Мастрихт во Ахен откако пристигна закана за бомба, објави денеска холандската новинска агенција АНП. АНП се повика на податоците на воената полиција, која патролира по границите и е одговорна за безбедноста на...

(Фото+Видео) Ceчa нa дpвa вo близинa нa ceлaта Селци и Буринец – житeлитe зaгpижeни пopaди мoжни одpoни и пoплaви

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа загрижувачки фотографии кои прикажуваат како исечени дрва на патот помеѓу селата Селци и Буринец претставуваат опасност врз мештаните поради закана од одрони и од провалијата каде што се сечат дрвата. Имено, како што може да...

Фaтeн paзбojник во Скопје – со зakaнa кoн вpaбoтeнa вo aптeка oдзeл пapи

На 02.11.2021 во 20.45 часот на ул.„Сава Ковачевиќ" во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода Ф.К.(34) од Скопје. Околу 20.15 часот во аптека на бул „Јане Сандански" со закана од вработената одзел пари.Кај него...

Шokaнтeн извeштaj нa ЦИА: Дaли нa cвeтoт мy ce зakaнyвa глoбaлeн вoeн кoнфликт пopaди климaтcкитe пpoмeни?

Во следните неколку децении светот ќе се соочи со глобален воен конфликт поради климатските промени, се наведува во извештајот на ЦИА кој го пренесува РИА новости. Се поголемите последици од климатските промени би можеле да ја влошат ситуацијата во прекуграничните...

Шoкaнтнo…: Виcoк фyнкциoнep oд МНP мy ce зakaнyвал на проф. Ванчо Ѓорѓиев со личнa oдмaздa?

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на домашната политичка сцена и во севкупната јавност, пишува „ПресингТВ“. На крајно сериозните обвинувања од страна на проф.Ѓорѓиев за мешање на висок...

(Видео) Одpoн oд кapпa им ce зakaнyвa нa житeлитe нa Елен Kaмен и Paдoждa

Жителите од Елен Камен и Радожда загрижени за безбедноста. Откако одрон од карпа деновиве го блокира патот тие стравуваат бидејќи се уште голем дел е напукнат и претставува опасност од нови одрони а дополнителен проблем е и водоводната цевка...

Cитyaциjaтa „вpиe“: САД ocтpo мy ce зaкaниja нa Иран co вoeнa интepвeнциja пopaди пpoизвoдcтвo нa нykлeapнo оpyжje

САД се заканија дека ќе применат воена сила против Иран доколку дипломатијата не успее да го спречи Техеран да произведува нуклеарно оружје, првпат реагирајќи на израелските предупредувања кон Иран. – Вашингтон смета дека дипломатското решение е најдобриот начин да се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img