February 7, 2023, 10:21 am

ЗАПЛЕНА

Претрес во Битола, пронајдена дрога – приведено едно лице

На 06.12.2021 на ул.„Климент Охридски” во Битола, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во СВР Битола го лишиле од слобода Д.Д.(33) од Битола. При претрес во неговиот дом и други простории, извршен со судска наредба,...

Уапсени двајца стружани – полицијата во нивниот автомобил заплени марихуана

На 03.12.2021 полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Б.Т.(26) и М.Б.(26), двајцата од Струга, информираат од МВР. При преглед во патничко возило „киа сид“, со струшки регистарски ознаки, во кое двајцата се превезувале, била пронајдена и одземена...

Приведен дилер од радовишко – еве што заплени полицијата

Денеска ( 27.11.2021) во 11:15 часот во с.Подареш, радовишко, полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода С.П.(34) од с.Подареш. При претрес во куќата каде живее, дворно место, помошни простории и две возила извршен со судска наредба, биле пронајдена...

Претрес во гевгелиско – приведено едно лице, запленета марихуана

На 25.11.2021 во во 15.30 часот во с.Богородица, гевгелиско, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.М.(55) од с.Богородица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и стебла од растението...

Претрес во Охрид, приведени две лица – еве што заплени полицијата во нивниот дом

На 25.11.2021, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, ги лишиле од слобода И.Д.(45) и Д.Д.(45), двајцата од Охрид....

Албанец фатен со дрога вредна 350.000 евра во Македонија

СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.М.(38) од Елбасан, Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 07.11.2021 година околу 20 часот, на локален...

Претрес во Скопје – приведено едно лице, еве што заплени полицијата

На 16.11.2021 во заедничка координирана акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје - Единица за недозволена трговија со дрога и оружје бил лишен...

(Фото) Пpивeдeни двe лицa oд Скопје – пoлициjaтa зaплeни цeл apceнaл вo импpoвизиpaнa paбoтилницa вo cкoпcкa Тoпaaнa

На 02.11.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во соодејство со Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје лишени се...

Пpeтpec во Струга, пpивeдeно eднo лицe – eвe штo зaплeни пoлициjaтa

На 27.10.2021, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода С.А.(49) од Струга. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле еден пиштол чешка „Зброевка" калибар 7,65 мм, еден сигнален пиштол...

Гoлeмa aкциja нa Евpoпoл вo дeвeт зeмjи: Пaднaa 150 лицa oд „тeмнaтa мpeжa“ – eвe штo ce ycпea дa зaплeни Евpoпoл

Во меѓународна полициска операција во повеќе земји од светот уапсени се 150 осомничени лица за купување или продажба на нелегална стока преку Интернет, како дел од една од најголемите операции насочени кон темната мрежа, соопшти Европол, цитиран од француските...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img