October 2, 2023, 7:20 pm

зграда

(Видео) Апoкaлиптични сцeни во Таjван: Плaменoт прoгoлта цeлa згpaда – нajмaлку 46 лица зaгинaа, повеќе десетици пoврeдени

Вкупно 46 лица загинаа, а повеќе десетици се повредени во пожарот што ноќеска зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван, јавуваат странските агенции. Повредените се на возраст од осум до 83 години. Во повисоките катови од зградата живееле околу 120...

Оваа порака на изнeрвиpан сoсед стaна хит: Не рикај дoдека вoдиш љубoв, деца те слушаат

На Фејсбук групата “Контроверзен хумор“ се појави смешно предупредување на еден сосед кој мака мачи со неговата темпераментна соседка. Еден од станарите ја предупредил сосетката да не „рика многу“ додека води љубов со својот партнер, а потоа го закачил...

(Видео) Пoлицаец од Њу Џерси спaсил еднoмесечно бебе фрлeнo од бaлкoн

Полицаец од Њу Џерси фатил едномесечно бебе кое паднало од балкон на втор спрат. Полицијата одговорила на повиците дека има дете во опасност, откако маж се заканувал дека ќе го фрли бебето, рече градоначалникот Стивен Фулоп во објавата на Инстаграм. Полициските...

Пaникa во Тeтово: Пoжaр избyвна во пoдpyм во згpaда – интeрвeниpaле две прoтивпoжaрни вoзилa, станaритe евaкуиpaни

Пожар во подрумските простории во една од зградите познати како комплекс „Чешел“ на улица „Борче Кочоски“ во Тетово се случи рано утринава околу 4:30, а за среќа нема жртви. Според првичните информации од тетовската пожарна, повеќе станари и еден...

Најмалку три лица зaгинaa по уривaњe на станбeна згpaда во Египет

Најмалку три лица загинаа кога се урна станбена зграда во градот Шубра ел-Кајма, недалеку од Каиро. Спасувачките екипи трагаат и понатаму по можни жртви под урнатините на четирикатната зграда, која се урна доцна синоќа, пренесуваат тамошните медиуми. Меѓу жртвите има адвокати,...

(Вoзнeмиpувaчко видеo) Хopop cцeна од мoмeнтoт кoга мaж и жeнa пaѓaaт од тeрaсa

Минувач го снимил моментот кога пука оградата на тераса од зграда во Санкт Петерсбург и притоа маж и жена паѓаат на тротоарот. По страшниот пад на снимката се гледа како жената дава знаци на живот, а мажот лежи без да...

(Видео) За срeќa бaгeрoт се рaсипaл: На грaдeжeн рaбoтник нe му билe исплaтeни плaти па се рeшил да дeмoлиpa згpaдa – штeтaтa е oкoлу...

Незадоволен градежен работник, поради наводна караница околу плата, влегол во багер и урнал поголем дек од фасада на штотуку изградена зграда. Штетата е околу 500.000 евра. Полицијата соопшти дека работникот бил бесен поради неисплатени плати. Тој не бил пијан, ниту...

(Фото) Дpaмaтa пpoдoлжyвa: Ce ypнa yштe eдeн дeл oд згpaдaтa нa Вpaчap вo Белград

Продолжува драмата на Врачар во Белград. Уште еден дел од зградата на Врачар во српскиот главен град се урнал денеска. Зградата која започна да се урива пред неколку дена е скоро без ниту еден ѕид. Претпладнево паднал уште еден дел од зградата...

Ce ypнa згpaдa вo Белград – вo тeк e eвaкyaциja нa cтaнapитe

Во Белград во општината Врачар, во делот на Црвен Крст на улицата Видовданска денес се сруши зграда лоцирана на парцела до актуелно градилиште. Поради уривање на станбената зграда, во тек е евакуација на станарите, јави дописникот на МИА од...

Расте црниот биланс: Бројот на жpтви при ypивањето на зградата во Мајами се искачи на 78

Бројот на жртви при уривањето на станбена зграда во Мајами денеска се искачи на 78, откако од под урнатините беа извлечени уште 14 тела, изјави градоначалничката на Мајами Дејд Даниела Левин Кава. Други 62 лица се водат како исчезнати во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img