December 9, 2023, 10:45 pm

НИКОЛА ГРУЕВСКИ

Груевски: Нека Св.Никола не заштити сите нас од бури и неправди

1.Благодарам за секоја испратена честитка со искрени желби за мојот именден.Нека Св.Никола не заштити сите нас од бури и неправди. 2.Денес е 100 годишнината од раѓањето на Блаже Конески кој бил еден од кодификаторите на македонскиот литературен јазик, инаку истакнат...

Груевски: Власта го дефоkусира народот со вакви конструирани случаи додека се подготвува нова мега измaмa на народот со идентитетот на македонската нација, историјата и...

Поранешниот премиер на Република Македонија и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, на социјалните мрежи го кометираше денешното рочиште од судењето за предметот „Плацеви на Водно“, истакнувајќи дека обвинителството ниту има, ниту пак може да набави докази за да го поткрепи...

Груевски: Денешното сведочeње треба да биде аларм за cyдскиот совет дека oбвинителството се обидува да подметнyва лaжни аргументи

Поранешниот премиер на Република Македонија и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и коментираше денешните сведочења за предметот „Плацеви на Водно“. Груевски истакна дека денешните сведочења се разликуваат во голема мера од првичните изјави на сведоците. Тој исто така...

Гордана Јанкуловска: Никола Груевски никогаш не побарал пари од партиската каса која беше кај мене додека јас бев генерален секретар

Гордана Јанкуловска денес сведочеше во предметот “Плацеви Водно” во основниот суд во Скопје 1, како сведок на обвинителството.“Додека јас бев Генерален секретар Никола Груевски како претседател на партијата никогаш нема побарано парични средства од касата на партијата. Сметката ни...

Груевски: Власта, понесена од потребата за дефоkус на јавноста, шири лaжни вести дека сум бил пpeтепан

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, на социјалните мрежи реагираше на веста која ја објавија неколку портали, според кои, тој бил нападнат во Будимпешта. „Продолжуваат лагите, конструкциите и манипулациите кои упорно се трудат да ми ги натоварат. Пред малку...

Груевски за тpaгедијата во Тетово: Со години плаќале здравствено осигурување за да изгopaт во пламени јазици

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, изрази сочуство до семејствата на загинатите во катастрофалниот пожар кој синќа до темел ја пеплоса тетовската модуларна болница. Груевски посочи дека е вистинска трагедија што тие луѓе со години одвојувале дел од...

Ем тeпaн, ем е… – водич за тоа како утре со фaлcифиkaти ќе те наместат и тебе да лeжиш зaтвop

Кога доаѓа времето да се каже вистината, таа треба да се каже отворено и каква што е. Затоа, предлагам да престанеме да се лажеме и причината поради која Македонија е претворена во паланка да ја бараме во Зоран Заев,...

Груевски со текст за историјата на Крушевската Република, предизвиците, поделбите и последиците од Илинденското востание

Ако има некој кој, заради една или друга причина, не го знае исходот, односно како завршило Илинденското востание и ако ја проучи атмосферата во редовите на ВМРО (тогаш ТМОРО) во последните шест месеци пред избувнувањето на востанието, се чини...

Девојката која го фотографирала Груевски во Будимпешта е докторант на студиите по “национализам” на соросовиот универзитет, очекува Унгарско државјанство и вработување во ОБСЕ

Од извори на НВО финасирани од фондацијата на Сорос дознаваме дека извесна Ерлин Агич (Erlin Agich) од Македонија е една од личностите која добила задача да го демне Никола Груевски во Будимпешта. Таа е автор на фотографија која во неделата...

Медиумски магариња, тренирани на „Коњски скокови“

Македонија била мета на разузнавачка акција која имала за цел да ја дестабилизира државата и да го врати Никола Груевски како слободен човек. Истата акција на неимеуваната разузнавачка служба работела и на откривање на афери поврзани со власта со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img