December 8, 2023, 5:58 am

починати лица

Потврдени нови 269 случаи на коронавирус во текот на изминатото деноноќие, животот го загубија седум лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.449 тестирања, а регистрирани се 269 нови случаи на КОВИД-19. По градови состојбата е следна: Скопје – 142, Битола – 17, Охрид...

Регистрирани 320 нови случаи на Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие – починати се осум пациенти, најмладиот има 29 години

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.366 тестирања, а регистрирани се 320 нови случаи на КОВИД-19. Случаите по градови се следни: Скопје – 165, Прилеп – 26, Охрид...

Двајца затвореници починаа во Идризово – ова се деталите

Вчера во 13.10 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа затвор Идризово било пријавено дека починал осуденикот Ш.Ф.(76) од Охрид, кој имал здравствени проблеми. Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по...

Намален бројот на новозаболени лица од Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие, регистрирани се 14 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 2.592 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 101, Прилеп – 12, Битола – 10, Велес и Струмица...

Регистрирани над 300 нови случаи на Ковид-19, вкупно починале 12 лица во текот на изминатото деноноќие

Направени се 2.740 тестирања, а регистрирани се 327 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 159, Кавадарци – 25, Прилеп – 24, Битола – 17, Гевгелија – 13, Охрид – 12, Куманово – 9, Свети Николе – 8, Штип – 7,...

Коронавирусот во Србија регистриран кај 1.325 лица, починале 31 лице

Коронавирусот е потврден кај 1.325 лица во последните 24 часа, а во исто време како последица од овој вирус починале 31 пациент. Тестирани се 13.690 луѓе. На респиратор се приклучени 148 пациенти. Од почетокот на епидемијата, тестирани се 7.032.035, позитивни се...

Над 1.500 новозаразени во соседството, починале 32 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 1.547 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 32 пациенти. Тестирани биле 15.635 лица. На респиратор се приклучени 146 пациенти.

Борбата со коронавирусот ја загубија уште осум лица, регистрирани се нови 308 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.643 тестирања, а регистрирани се 308 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 155, Охрид – 26, Битола – 21, Струмица – 19, Куманово...

Регистрирани 377 нови случаи на Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие – 12 лица ја загубија битката со вирусот

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.608 тестирања, а регистрирани се 377 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 164, Кавадарци – 31, Прилеп – 30, Битола – 24, Охрид...

Осум лица починаа во текот на изминатото деноноќие, регистрирани се нови 361 случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.028 тестирања, а регистриран е 361 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 166, Прилеп – 41, Битола – 30, Кавадарци – 22, Кочани...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img