September 26, 2022, 9:50 am

Прашањето ми е следно

(Видео) Момировски: Не може да бидат гонети луѓето кои информираат за kpиминал, наместо луѓето коишто го прават kpиминалот

Новинарот Горан Момировски, зборувајќи за кривичната пријаваа против него во врска со објавените информации за неправилности во работењето на Агенцијата за разузнавање, истакна дека не може да бидат гонети луѓето кои информираат за kpиминал, а да не бидат гонети...

(Видео) Момировски: Антиkopyпциска глуми дека се бopи пpoтив kopyпцијата но всушност не го прави тоа, jасно е дека во Македонија нема правда

Понекогаш, и ние сме можеби наивни, дека политичарите имаат елементарна доблест, да следат некава правда, да следат некави процедури, истакна Горан Момировски во гостувањето во емисијата прашањето ми е следно на Инфомакс. „Јасно е дека во Македонија нема правда и...

(Видео) Момировски: Власта сака да не елиминиpa како релевантни извори кога зборуваме за kopyпција, за kpиминал, за нeпотизам..

Зборувајќи за кривичната пријава и постапката која се води против него, како и кривичните пријави против други новинари, Горан Момировски, во емисија „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс истакна дека власта се обидува критички настроените новинари да ги елиминира...

(Видео) Момировски: Поднесена е kpивична пријaва, но никој не ги демантиpaше објавените информации, ниту пак беше побарано извинување

Новинарот Горан Момировски, со вечерашното гостување во емисијата „Прашањето ми е следно“, на Инфомакс, зборувајќи за кривичната пријава која му е поднесена во врска со информации објавени во емисијата „Заспиј ако можеш“, истакна дека и покрај тоа што биле...

(Видео) Во живо: Момировски открива детали за paспитот

Новинарот Горан Момировски, во вечерашното гостување во Прашањето ми е следно на Инфомакс, откри детали за распитот на кој беше повикан денес, а во врска со податоци објавени во емисијата „Заспиј ако можеш, на ТВ Алфа. Дадов исказ, дополнителни информации...

(Видео) Во живо: Прашањето ми е следно, гостин Горан Момировски

Следете го во живо гостувањето на новинарот на телевизија Алфа и водител на емисијата „Заспиј ако можеш“, Горан Момировски. Ќе се разговара за актуелни теми и прогонот кој го врши власта лично кон него и кон телевизија во која работи.

(Видео) Тешки муабети, Прашањето ми е следно и Неделен брифинг најгледани емисии во Peпублика Македонија

;Емисиите „Тешки муабети“ и „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс се најгледаните емисии во Република Македонија, изјави Сотир Костов во денешната епизода на Неделен брифинг. Емисијата Неделен брифинг, пак, која се емитува на Инфомакс последните четири месеци, односно од...

(Видео) Христов: Јас сум Македонец, од македонскиот народ

Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев, во своето гостување во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар...

(Видео) Следете во живо: „Прашањето ми е следно“ со внукот на Гоце Делчев

Во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар Митовски ќе гостува Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев. Што...

Не пропуштајте вечерва во 21.00 часот, „Прашањето ми е следно“ со внукот на Гоце Делчев

Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев е гостин во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар Митовски. Емисијата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img