February 6, 2023, 3:02 am

резултати

Избopи вo САД: Heмa кoнeчeн иcхoд, ce чeкaaт peзyлтaтитe oд шecт cojyзни држави

И четири дена по претседателските избори во Соединетите Држави се уште нема конечен исход. Последните бројки, кои и не сменети од завчера, се – 253 електори за Џо Бајден и 214 за Доналд Трамп. За победа се потребни најмалку 270. Недостигаат...

Tecтиpaњeтo нa Oкcфopдcкaтa вakцинa пoкaжyвa oдлични peзyлтaти

Првите резултати од тестирањето на вакцината против коронавирус, во чиј развој соработуваат Универзитетот Оксфорд и компанијата Астра Зенека, покажаа дека препаратот стимулира силна реакција на имунитетниот систем кај постарите лица. Лондонскиот дневен весник „Фајненшл тајмс“ од веродостојни извори дознава дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img