September 26, 2022, 7:41 pm

Сашо Мијалков

(Bo живo) Pacпишaнa пoтepницa по Миjaлкoв, пoлициjaтa нe moжeла да го нajде дoma

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков на кого му бил одреден куќен притвор, дознава „Инфомакс“ од извори во полицијата. Според нашите информации, Мијалков е недостапен за полицијата, па по него е распишана потерница. Претходно од Кривичен суд по...

(Bo живo) Пpитвop зa Caшо Mиjaлkoв

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, од вечерва е во куќен притвор, неофицијално дознава Фокус, од доброупатени извори. Како што дознаваме, досегашните мерки на претпазливост му се сменети со куќен притвор, по барање на обвинителството за случајот Таргет и Тврдина. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/3779144628873220

Мијалков негира дека го наредил прислушувањето и уништувањето на два системи за следење на комуникацијата

Екс шефот на УБК, Сашо Мијалков негира дека го наредил прислушувањето и уништувањето на два системи за следење на комуникацијата. Мијалков рече дека на сите одржани седници во овие 3 години за Таргет – Тврдина, никогаш ниту со материјални...

Синиша Алексовски бара оштета од 10 милиони евра од Сашо Мијалков

Денешното рочиште за случајот „Таргет-Тврдина“ ќе продолжи со презентацијата на нови сведоци. Еден од оштетените во овој случај, Синиша Алексоски, поранешен вработен во кабинетот на претседателот Иванов, во поднесената изјава до судот вели дека бара оштета од 10 милиони...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img