February 7, 2023, 11:16 pm

снимки

Пpo6иенa тajнaтa aплиkaциja нa Бeливyк: Пoлициjaтa ги имa cнимкитe oд moнcтpyoзнитe y6иcтвa

Белградската полиција пронашла монструозни снимки и фотографии на кои мафијашите од кланот на Вељко Беливук наводно колеле луѓе, им ги секле главите и им ги распарчиле телата. Инспекторите кои со месеци ја водат истрага против оваа криминална банда успеале да...

(Видео) Хиpypг oд САД cпoдeли cнимки: Eвe кaкo изглeдaaт бeлитe дpoбoви нa здpaви пaциeнти, пyшaчи и нa oвиe кoи гo пpeлeжaлe кopoнaвиpycoт

Хирургот на клиниката за трауматологија, Британи Бенхед-Кендал, рече дека белите дробови на пациентите со посткавидна форма изгледаат многу полошо од белите дробови на пушачите. Доцент на Универзитетот во Тексас, д-р Британи Бенкед-Кендал, лекуваше пациенти со коронавирусот од почетокот на пандемијата...

Caтeлитcки cнимки пoкaжyвaaт изгpaдбa на иpaнcки нyклeapeн oбjeкт

Иран започна со изградба на својот нуклеарен објект Натанц, покажуваат сателитските снимки објавени во средата во момент кога нуклеарната агенција на ОН призна дека Техеран гради напредна подземна фабрика за склопување центрифуги откако последната експлодираше како резултат на саботажа...

(Фото) Штo ce cлyчyвa во Кина?: Мpeжa нa тajни кaмпoви зa мycлимaни?

Кинеските власти изградија речиси 400 кампови во регионот Сингјанг, а изградбата на уште десетици такви кампови продолжи во изминатиот период иако од Пекинг порачаа дека нивниот систем за „преобразување“ се укинува. Мрежата на кампови на западот на Кина кои се...

МВР ВЕДНАШ ДА ОДГОВОРИ: Како снимките од собраниските камери се најдоа во медиумите

Министерството за внатрешни работи не одговара на прашањата за тоа како снимките од надзорните камери во Собранието на Република Македонија на кои е забележано отворањето на главните врати доспеале во рацете на телевизиските медиуми. Новинарските прашања од „Дневник“ за...

КОЛАРИЌ: Јавноста е згрозена од Директорот на Кумановската Гимназија, бараме под итно да се превземат мерки , без разлика што истиот е кадар поставен...

Деновиве низ електронските медиуми излегоа непристојни слики од Директорот на Кумановската Гимназија „Гоце Делчев“. Ескплицитната содржината е навистина запрепастувачка и бара итно да се превземат мерки против него без разлика што истиот е кадар поставен од градоначалникот Зоран Дамјановски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img