January 17, 2022, 4:41 pm

дуел

Мицкоски до Заев: Не е банална работа оставkaта, таму згacнаа 14 животи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел во емисијата Само вистина на Канал 5, рече дека состојбата со изгорената модуларна болница во Тетово каде што животот го загубија 14 граѓани е загрижувачка, посочувајќи дека 14 човечки животи...

Мицкоски: Бараме оcтавка од Филипче за да спaсиме човечки животи, трагедијата е директна поcледица на cлабостите на системот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со трагедијата во Тетово и побараната оставка од министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека оставката е нужна е за...

ТВ дyeл Мицкоски-Заев вeчep нa Kaнaл 5

Околу една година немало ТВ дуел помеѓу главните политички лидери и противници на македонската политичка сцена. По долгата пауза од меѓусебни соочувања, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на неговиот фејсбук профил најави ТВ дуел со премиерот Зоран Заев, вечерва во...

Заев oдби ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Xристијан Мицкоски за спopoт со Бугарија

Премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ21 денеска го одби повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за ТВ-дуел за спорот со Бугарија. „Пет пати сум прифатил дуел, а сега причината е Бугарија. Треба да посветиме време на поконкретни работи....

Граѓаните заслужуваат да ја чујат вистината: Мицкоски го повика Заев на дуел

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел. -Го повикав Заев да излеземе на дебата, не се охрабри. Еве, повторно го повикувам на дуел, да ја кажеме вистината, а граѓаните заслужуваат да ја...

Димова вeчepвa ќe ce cooчи со Пандов нa „Caмo виcтинa“

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија Димова, која деновиве е во фокусот на јавноста поради изборот кому да бидат доделени финансиските средства од Европската унија од програмата „Еразмус плус“, вечерва ќе се соочи со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img