January 18, 2022, 3:20 am

ИНфомакс

Милошевски: Годинава ќе остане запаметена по локалните избори бидејќи ја покажаа огромната потреба кај народот за промени

Во денешното гостување во емисијата „Јади Бурек“, новинарот од Инфомакс Милош Милошевски, коментирајќи ги настаните кои ја одбележаа годинава која изминува, посочи дека во Македонија, тоа дефинитивно се локалните избори. За мене настан кој ја обележува оваа година дефинитивно е...

(Анкета) „Катастрофа, едвај го поминуваме месецот“ – граѓаните за новите ценовни шокови и поскапувањето

За новите ценовни поскапувања и најавените економски политики, од Инфомакс ги прашавме пазарџиите и купувачите на зелениот пазар во Скопје. За тоа, како влијаат поскапите цени на продуктите, нашите испитаници велат дека е тешко да се врзе крај со крај....

(Видео) Момировски: Не може да бидат гонети луѓето кои информираат за kpиминал, наместо луѓето коишто го прават kpиминалот

Новинарот Горан Момировски, зборувајќи за кривичната пријаваа против него во врска со објавените информации за неправилности во работењето на Агенцијата за разузнавање, истакна дека не може да бидат гонети луѓето кои информираат за kpиминал, а да не бидат гонети...

(Видео) Момировски: Антиkopyпциска глуми дека се бopи пpoтив kopyпцијата но всушност не го прави тоа, jасно е дека во Македонија нема правда

Понекогаш, и ние сме можеби наивни, дека политичарите имаат елементарна доблест, да следат некава правда, да следат некави процедури, истакна Горан Момировски во гостувањето во емисијата прашањето ми е следно на Инфомакс. „Јасно е дека во Македонија нема правда и...

(Видео) Момировски: Власта сака да не елиминиpa како релевантни извори кога зборуваме за kopyпција, за kpиминал, за нeпотизам..

Зборувајќи за кривичната пријава и постапката која се води против него, како и кривичните пријави против други новинари, Горан Момировски, во емисија „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс истакна дека власта се обидува критички настроените новинари да ги елиминира...

(Видео) Момировски: Поднесена е kpивична пријaва, но никој не ги демантиpaше објавените информации, ниту пак беше побарано извинување

Новинарот Горан Момировски, со вечерашното гостување во емисијата „Прашањето ми е следно“, на Инфомакс, зборувајќи за кривичната пријава која му е поднесена во врска со информации објавени во емисијата „Заспиј ако можеш“, истакна дека и покрај тоа што биле...

(Видео) Во живо: Момировски открива детали за paспитот

Новинарот Горан Момировски, во вечерашното гостување во Прашањето ми е следно на Инфомакс, откри детали за распитот на кој беше повикан денес, а во врска со податоци објавени во емисијата „Заспиј ако можеш, на ТВ Алфа. Дадов исказ, дополнителни информации...

(Видео) Во живо: Прашањето ми е следно, гостин Горан Момировски

Следете го во живо гостувањето на новинарот на телевизија Алфа и водител на емисијата „Заспиј ако можеш“, Горан Момировски. Ќе се разговара за актуелни теми и прогонот кој го врши власта лично кон него и кон телевизија во која работи.

(Видео) Следете во живо: Избори во Битола, извештај на Инфомакс

Инфомакс и во овој круг од локалните избори е на терен и будно ја следи состојбата со почитување на изборниот процес. Една од нашите екипи се наоѓа во Битола. Следете го во живо извештајот од терен.

(Видео) Во живо: Инфомакс од вечерва на терен го следи изборниот процес

Редакцијата на Инфомакс, од вечерва, со повеќе мобилни екипи на терен ќе го следи изборниот процес. Екипи ќе има секаде каде што изборниот процес ќе биде нарушен со било какви незаконски дејствија. „Ако некој мислеше дела смс пораките, вибер групите,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img