January 19, 2022, 11:06 pm

Наташа Котлар

Груевска Маџоска и Котлар: Заев нема план Б, тој има единствен план, а тоа е распродажба на нашата историја, јазик и идентитет

Професорките Симона Груевска Маџоска од Институот за македонски јазик и Наташа Котлар од Институтот за национална историја се на ист став во однос на Договорот за Бугарија и комисијата која треба да ги реши историските прашања, порачувајќи дека се...

Котлар: Има големи научни книги кои што Заев требало да ги прочита пред да даде изјава

Универзитетската професрока Наташа Котлар во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5, коментирајќи го интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската национална агенција вели дека има големи научни книги кои што Заев требало да ги прочита, но...

Котлар: Комисијата нема мандат за да врши ревизија на учебниците, со тоа се kpшат авторски и интелектуалните права

Според Котлар, мешовитата комисија нема мандат да врши ревизија на учебниците бидејќи со самото тоа влегува во авторските и интелектуалните права односно како што рече пред таа да стане професор поминала низ рецесија, низ научен филтер и докажувања и...

Котлар до Заев: Кој си Ти човеку да ја гaзиш и cрaмотиш нашата историска содржина, кој си Ти човеку да ги гpeбeш нашите души...

Професорката Наташа Котлар која е и претседател на Здружението на историчари на Македонија револтирана од интервјуто на македонскиот премиер за БГНЕС, постави неколку прашања упатени до Зоран Зав, во кои го прашува кој е тој да го рушиш асномскиот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img