January 19, 2022, 11:40 pm

РКЕ

PКE дoнece oдлyкa: Пoeвтинyвa пapнoтo гpeeњe вo Скопје

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлуки со кои крајната цена на испорачаната топлинска енергија кај трите компании на територијата на Град Скопје во просек се намалува за четири отсто, соопшти на денешната прес-конференција претседателот на...

РKE ги oбjaви нoвитe цeни нa гopивaтa – eвe кoлкy ќe изнecyвaaт

Регулаторната Комисија за Енергетика денеска ги објави новите цени на горивата, кои ќе почнат да важат од вечерва на полноќ. Малопродажните цени на Еуросупер-95 и Еуросупер-98 се зголемуваат за 0.50 денари по литар. Еден литар 95-октански бензин ќе чини 71.50...

Дaли пoвтopнo ќe имa пocкaпyвaњe нa гopивaтa?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за нови цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела горивата поскапеа – бензините за 1,50 денари, а дизелот за еден денар. Ова се актуелните цени на горивата: ЕУРОСУПЕР БС-95 –...

РКЕ co cooпштeниe зa jaвнocтa вo вpcкa co oдлyкaтa зa цeнaтa нa eлeктpичнaтa eнepгиja

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ незначително ќе се намалат, со примена на измените на Законот со кои ДДВ за електрична енергија ќе се...

Hoва цeнa нa cтpyjaтa oд сpeдa

Во среда ќе знае дали граѓаните во следните 12 месеци ќе плаќаат поскапа, поевтина или како и по сегашната цена електрична енергија. Регулаторната комисија за енергетика денеска во напната атмосфера ги прави последните пресметки. Се завршува чешлањето на трошоците на...

РКЕ дoнece oдлyкa – oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Горивата од полноќ поскапуваат. Регулаторната комисија за енергетика одлучи и ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Согласно одлуката, од полноќ цената на бензините ќе биде повисока за 1,50 денари. Цената на дизелот се зголемува за 1 денар од полноќ. Ова...

РКЕ дoнece oдлyкa – oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука, горивата поскапуваат од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,00 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката...

РКЕ oдлyчyвa, ќe имa ли нoвo пocкaпyвaњe нa гopивaтa?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Инаку, сега горивата Еуросупер БС95 и Еуросупер БС98 се продаваат по цена од 68,5 односно 70,5 денари по литар. Цената на дизелот е...

Hoви цeни нa гopивaтa oд yтpe

Регулаторната комисија за енергетика во текот на утрешниот ден ќе ги утврди новите цени на горивата, кои во изминатиот период одат нагоре, затоа што сировата нафта на светските берзи е се’ поскапа. Инаку, сега горивата Еуросупер БС95 и Еуросупер БС98...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,15 % во однос на Одлуката од 7.06.2021 година. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img