January 27, 2022, 8:50 am

(Видео) Kpвaва пpecтpeлка во Трст: Се cyдpиja двe гpyпи, 8 лицa ce пoвpeдeни, eднo лицe е вo kpитичнa cocтojбa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во престрелката што се случи утрото во Трст, осум лица се повредени, еден маж е во критична состојба, а полицијата уапси две лица, пренесуваат италијанските медиуми и наведуваат дека станува збор за тепачка помеѓу две групи работници, која прераснала во сериозен конфликт.

Полицијата уапсила две лица веднаш по инцидентот во кој биле вклучени две групи Косовци.

Очевидец за италијанската агенција АНСА кажа дека судирот траел околу десетина минути.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This