January 24, 2022, 11:39 am

(Видео) Огромна дyпка се отвори пред болница во Ерусалим и „проголта“ дел од паркингот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Огромна дупка одеднаш се отвори на паркингот пред болницата во Ерусалим и продолжува да се шири.Огромна дупка проголта дел од паркингот на медицинскиот центар Сподели Зедек и неколку паркирани автомобили.

Причината за отворањето на гигантската дупка сè уште не е целосно позната, но локалните медиуми наведуваат дека дупката е создадена како последица на изградбата на патот на влезот во Ерусалим и тунелите кои биле поставени под болницата и паркингот.

Сè уште не е објавено дали има повредени, иако во моментов не е јасно дали има некој во автомобилите што паднале во дупката.

Видеото можете да го погледнете ТУКА:

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This