January 19, 2022, 11:08 pm

(Видео) Шилегов се пoфали: Нaбaвени над 130 кoмунaлни вoзила и автoбуси во eдeн мaндaт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, денеска одржа прес-конференција на паркингот пред СЦ „Борис Трајковски“ на која беше презентиран дел од механизацијата што Град Скопје и Јавните претпријатија ја набавиле во изминатиот четиригодишен период. Шилегов истакна дека сите јавни претпријатија заедно – ЈСП Скопје, Водовод и канализација, ЈП Комунална хигиена, ЈП Паркови и зелелнило, ЈП Улици и патишта, Дрисла и Градски парк вкупно имаат набавено над 130 нови возила и целосно нова механизација.

„Претставуваме дел од набавената механизација која ние како Град Скопје и сите јавни претпријатија успеавме да ја набавиме во овој четиригодишен период, со цел да ги подобриме условите во градот , од една страна, а од друга страна да покажеме и докажеме што е всушност нашиот приоритет и што е приоритет во трошењето на градските буџетски пари“ – изјави Шилегов.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This