January 17, 2022, 6:23 pm

Димитриеска Кочоска: Caмo Bлaдaтa на Зоран Заев вepyвa дeкa ce згoлeмyвa живoтниoт cтaндapд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека никој не верува дека ќе има раст на економијата, само Владата на Зоран Заев верува во таквите измислици.

-Никој не верува дека ќе има раст на економијата, само Владата на Зоран Заев верува во таквите измислици. Сите кажуваат дека е поскап животот, само Зоран Заев вели дека се зголемува животниот стандард.
До кога со лагите и измислиците? Ќе понесе ли некој одговорност?, прашува Димитриеска Кочоска.

Никој не верува дека ќе има раст на економијата, само Владата на Зоран Заев верува во таквите измислици. Сите кажуваат…

Posted by Гордана Димитриеска-Кочоска on Wednesday, January 20, 2021

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This