January 17, 2022, 5:48 am

Познат белградски учител по глума cилувaл неколку ученици

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По објавувањето на шокантната исповед на актерката Милена Радуловиќ, која го обвини познатиот учител по глума
Мирослав Мика Алексиќ за силување, Министерството за внатрешни работи денеска објави соопштение.

Во соопштението се вели дека белградската полиција го уапсила Алексиќ (68) под сомнение дека тој од 2012 до 2020 година извршил полов напад врз петмина свои ученици во просториите на тоа училиште, од кои двајца биле малолетни за време на злосторството.

Бидејќи се сомнева дека има и други лица кои биле сексуално нападнати од страна на осомничениот, тие можат да го пријават тоа во просториите на Полициската управа за градот Белград, булевар Деспот Стефан 107, се наведува во соопштението.

Алексиќ е обвинет за повеќе кривични дела силување и незаконски сексуални дејствија.

Тој доби наредба да биде приведен и, со кривична пријава, ќе биде донесен во Вишото јавно обвинителство во Белград, соопшти МВР, јави Танјуг.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This