Временска Прогноза

Снежно низ Македонија – Најмногу снег на Попова Шапка

Најмногу снег има наврнато на Попова Шапка, Тетовско, каде утринава до седум часот висината на снежната покривка изнесува 85 сантиметри, додека пак во Маврово и Лазарополе се наврнати 26 сантиметри. Според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи, во Пожаране се...

Обилни врнежи од дожд утрово низ земјата

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а во западните делови од раните утрински часови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег, при што ќе се формира нова позначителна снежна покривка. Во утринските...

(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво ќе биде времето до вторник

Под влијание на нов влажен бран, утре преку целиот ден ќе има пообилни врнежи и на повеќе места ќе наврнат над 25 л/м2, а локално и над 40 л/м2 воден талог. Во западните делови од раните утрински часови на...

Облачно време со дожд и снег, утре поројни врнежи – Еве какво време не’ очекува од понеделник

Времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, главно во западните и источните делови од земјава, а во централните делови ќе има повеќе сончеви периоди. На планините врнежите ќе бидат од снег. На истокот на места се...

УХМР со најава: Вечерва доаѓаат обилни врнежи од дожд и снег

Попладнево во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои до крајот на денот и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде и ќе се интензивираат (на места над 15 л/м2), информираат од УХМР. На планините на северозапад врнежите...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, особено на истокот. Од попладневните часови на запад ќе започнат врнежи од дожд, кои ќе продолжат и во текот на ноќта и ќе се прошират насекаде. На повисоките планини, врнежите...

Сончево со ниски утрински температури

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Наутро ќе биде студено со минимални утрински температури од -6 до 2 степена, а во текот на денот,...

(Фото) Прогноза на УХМР – еве какво ќе биде времето до сабота

Утре и во четврток претпладне ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат под нулата. Потоа следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, кои во сабота се очекува да бидат пообилни.

Облачно и врнежливо денеска – температурите до 8 степени

Времето денеска ќе биде облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и повисоките места од снег каде ќе се формира нова снежна покривка. Услови за слаб снег ќе има и на некои пониски места во северните...

Времето утре дождливо и постудено – еве какво време не очекува во наредните денови

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини на северозапад од снег. На места врнежите ќе бидат поројни и обилни, особено попладне и во ноќните часови кога поради спуштање на постудена воздушна маса и на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img