October 6, 2022, 9:33 pm

Ковачевски ја презеде функцијата претседател на СДСМ, Заев му порача да ја чува најголемата и државотворна партија

Попладнево во седиштето на СДСМ се одржа примопредавање на функцијата претседател на партијата. Поранешниот претседател Зоран Заев, на новоизбраниот претседател Димитар Ковачевски му ја честиташе победата на внатрепартиските избори и му посака успешен мандат. - Претседателе ти посакувам среќа, мудроста...

Фатмир Дехари е старо-новиот градоначалник на општина Кичево

По денешниот втор изборен круг, кандидатот на ДУИ Фатмир Дехари е победник на локалните избори и по трет пат последователно стана градоначалник на општина Кичево, иако по првиот изборен круг освои 250 гласа помалку од својот протикандидат Александар Јованоски...

Димовски: Заев вчера излажа дека Шилегов води со 15.000 гласови, а Арсовска води во првиот круг 8.000 гласови

Илија Димовски, екс пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, во Телевизија 24 вечерва посочи дека Заев излегол вчера пред јавноста и рекол дека СДСМ и Петре Шилегов воделе со 15.000 разлика, а денеска гледаме дека губат 8-9 илјади разлика на трката за...

Коњановски: Гарантираме изградба на атлетска тартан патека на градскиот стадион во Битола

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, во Битола гарантираме изградба на мултифункционален спортски центар, подобрување на спортската инфраструктура и на условите за спортување, изградба на современи патеки за трчање и атлетска тартан патека на градскиот стадион во Битола,...

(Видео) Јакимовски: Децата мора да ни бидат приоритет, ќе изградиме нови градинки за сите деца да бидат згрижени

Стевчо Јакимовски, кандидатот за градоначалник на Општина Карпош од редовите на ГРОМ, на митингот во Нерези презентираше дел од планираните проекти. Јакимовски вети дека ќе биде отстранет азбестот од сите куќи во општина Карпош, како идека сите фасади ќе...

Мицкоски: На Шилегов му се допаѓа барокот кога ќе треба да се спростре платно со својот лик од 20 метри како во Северна Кореја

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во општина Карпош говорејќи за билбордите на Шилегов на барокната катна гаража, истакна дека до вчера им сметаше, ама сега барокот кога ќе треба да се спростре платно со својот...

Арсовска од Никиштане: Општина има потреба од многу повеќе, овде недостигаат елементарни услови за секојдневно функционирање

Решавање не актуелните проблеми – инфраструктурните и канализациските, се приоритет за жителите на Никиштане и токму тие заземаат значаен дел од програмата за рамномерен развој на сите скопски општини, рече денеска независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела...

(Видео) Циркус на политичката дебата: Кандидат за градоначалник на Охрид фрлaше со вегета по своите противкандидати

Кандидатот за градоначалник на Општина Охрид од ТМРО, Гоце Цветкоски, прави циркус од вечерашната дебата на ТВ24 каде што свое изборно претставување имаат тројцата кандидати за градоначалници Ги посоли со вегета своите противкандидати, да замезеле со парите што ги украле,...

Арсовска најави враќање на културната сцена во главниот град

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска денес оствари средба со Горан Путица, скопската андерграунд легенда, на која разговарале за враќање на културнта сцена во метрополата. -Разговор за животот во Скопје, за враќање на културната сцена, за подобар квалитет...

Ќе спpeчи ли одложување на пописот?: Џафери на средба со координаторите на пратеничките групи

Претседателот на собранието Талат Џафери попладнево одржува средба со координаторите на пратеничките групи, откако до Собранието синоќа беше доставен Предлог-законот за одложување на пописот, што беше усвоен на седница на Владата... Џафери денеска ги поздрави напорите што, како што рече,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img