Социјални Мрежи

КАМИОНИТЕ НА ЗАЕВ ГО ЗАГАДУВААТ СКОПЈЕ: Мерките на Шилегов не важат за фирмите на Заев!

Иако неефективни, мерките кои Петре Шилегов ги воведе со цел намалување на аерозагадувањето се спроведуваат селективно. Не само што забраната за возење на Водно не важи за привилегираните лица блиски до власта и дипломатите, забраната за движење на тешки...

КИРЕ НАУМОВ СЕ ИСМЕВА СО ГРАЃАНИТЕ: Тие што немаат автомобили, со парите од поскапувањето на дизелот да си купат костени!

Скандалозната „честитка“ на владиката Пимен која ја испрати по повод Божик, во која констатираше дека празникот дошол и за оние кои оделе пеш, и за оние кои се возеле во џипови (како тој и Синодот), ја надополни и заменик-министерот...

„РЕФОРМИТЕ“ НА СПАСОВСКИ ВО ПОЛИЦИЈАТА: Наместо да се грижат за безбедноста на граѓаните, полицајците удрија на жестоко

Празничната атмосфера ги развесели граѓаните и верниците во православната вера, но покуси не останаа и полицајците кои наместо да се грижат за безбедноста на граѓаните кои за време на празниците најчесто се под дејство на алхохол   Како и граѓаните, така...

ОДЕТЕ ЛЕГНЕТЕ СИ: Ивор Мицковски ги испрати на спиење сопартијците кои верувале во животот!

Некогашниот висок член на СДСМ, Ивор Мицковски секојдневно неговдува за случувањата во општеството. Ја критикува старата владејачка гарнитура, но постојано ги напаѓа и своите, односно оние каде некогаш припаѓаше – СДСМ. Тој на својот профил напиша: „Град на урбана мафија и...

НАРОДОТ СЕ САМОЗАШТИТУВА КОГА ПОЛИЦИЈАТА НЕ МРДА СО ПРСТ: На социјалните мрежи откриен педофил од Неготино кој барал секс со 13 годишно девојче!

На социјалните мрежи, поточно на ФБ страницата „Приказни од Булеварот“ се појавија информации и фотографии од разговор помеѓу извесен Цанко од Неготино и 13 годишно девојче од Србија   Како што стои во објавата на ФБ, а и како што може...

ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО ЗА ИНАЕТ НА ВМРО: Кратка македонска дебилна приказна!

Пропагандната машинерија на актуелната власт започна со „месење“ на јавното мислење во врска со планот за промената на името.  

МУ ВЕТУВАЛЕ РАБОТА, ГО ОСТАВИЛЕ БЕЗ ЛЕКОВИ И ХРАНА: Познатиот готвач Антонио Јанковски се бори со карцином, Владата го лажела!

Антонио Јанковски момчето кое го гледавме со неговите кулинарски вештини на телевизија, денес живее во секојдневна борба со карцином, со мачнотијата да најде работа и да ги плати лековите и домот. На својот Фејсбук тој денеска напиша дека нема лекови,...

ЗА НАШИТЕ БРАЌА И СЕСТРИ НЕПРАВЕДНО ЗАТВОРЕНИ: Соња Тарчуловска со молитва за неправедно затворените уставобранители!

Фолк -пејачката Соња Тарчуловска неколку часа пред Нова година објави статус на својот фејсбук-профил, во кој му се помоли на Бога за неправедно затворените браќа и сестри. Таа со молитва апелира Господ да ги ослободи притворените од затворот во Шуто...

ВАСКО ЕФТОВ СО РЕАКЦИЈА ЗА ПОСЕТАТА НА ЗАЕВ ВО СОЛУН: Која е оваа општа хипноза? Кое е ова перење на мозок!?

Новинарот Васко Ефтов реагира на неофицијалната посета на премиерот Зоран Заев кој новогодишните празници ги помина во Солун. Тој на својата страна на фејсбук јавно прашува дали Заев навистина е визионер и политичар од новото време, или пак неговата...

СОПРУГОТ ЗА НЕПРАВЕДНО ЗАТВОРЕНАТА ЕЛЕНА: Затворска ќелија, а во неа една добрина неправедно заклучена!

Игор Божиновски, сопругот на Елена Доцевска-Божиновска, една од притворените за настаните од 27 април, на социјалните мрежи објави порака за Нова година во која се заблагодарува за поддршката која ја добива неговото семејство овие денови. Елена Доцевска-Божиновска е во притвор...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img