February 29, 2024, 10:41 pm

Социјални Мрежи

СТУДЕНТИТЕ ОТСЕГА ЌЕ ЖИВЕАТ НА СМОКИ: Нема повеќе доручеци за студентите, СДС го скрати буџетот за исхрана на домовите!

Сега студентите ќе јадат само смоки од прилепска Витаминка. @sbogoev оти ги остави гладни студентите? а толку сочно урлаше пред избори Сега студентите ќе јадат само смоки од прилепска Витаминка.@sbogoev оти ги остави гладни студентите? а толку сочно урлаше пред...

ВИЕ СТЕ БЛОКИРАНИ ОД ПЛАТЕНИЦИТЕ И ПРАТЕНИЦИТЕ: Функционерите на СДС, пратениците и платениците блокираат корисници на социјалните мрежи!

„Барам дебата, молам бога да не ја најдам“ – ова е девизата по која се водат во СДСМ деновиве. Транспарентноста во работата на новата влада и дефинитивно останува само мит. Министрите, пратениците и платениците на СДСМ ги блокираат на социјалните...

ДАНСКА ТЕВДОВСКИ ДОБИВА СЕРИОЗНА КОНКУРЕНЦИЈА: Заев ќе правел „брејн дрејн“

Заев повторно е мета на потсмев на социјалните мрежи… НАЈГЛУП Е ДЕФИНИТИВНО ХАХАХАХАХАХАХ pic.twitter.com/ey2gzNyzq2 — Ага без ресор (@Ljube_A) July 18, 2017

АЈ, ЌЕ ЈА ПРОДАДЕМЕ МАКЕДОНИЈА: Син му на Кочо не се враќал дома додека не се продадела Македонија – да му помогнеме!

Да ја продадеме Македонија и македонскиот народ за синот на Кочо да се врати дома!!! Да ја продадеме Македонија и македонскиот народ за синот на Кочо да се врати дома!!! ПЛЗ РТ РТ РТ РТ РТ РТ РТ РТ РТ!!! — ☜★☞...

ТЕТОВО, ГРАД НА ДЕПОНИИТЕ: Спиеш ли мирно Арифи Теута?

#Тетово и се е можно, мислам дека редно време е да го назначиме како #ГрадНаДепониите Спиеш ли мирно #ТеутаАрифи? pic.twitter.com/3asI8bZp3H — Еленица 👑♊ (@evilblonddemon) July 17, 2017

СИТЕ РАБОТНИЦИ НА „СКОПСКО“ ОТПУШТЕНИ: Заев пуштил инспекција, казнет штандот на „Скопско“, вработените на улица!

Намерата да се уништи еден од најпознатите брендови на Македонија, прилепскиот „Пивофест“ поради себични политички причини, а во корист на рејтингот на СДС во пресрет на локалните избори се прекршува преку грбот на граѓаните   Најавите дека СДС има намера да...

ПОРЦИЈА КОКАИН, СИГУРНО И Б.Ц. БИЛ ТАМУ: Вака одговорија социјалните мрежи на баналноста на Оливер Спасовски и сметките!

Порција кокаин, сигурно и БЦ бил - стои во објаснувањето на фотомонтажата на фискалната сметка, направена на 5-ти овој месец. На овој начин граѓаните на социјалните мрежи се обидуваат да ја доловат баналноста на објавувањто на фискални сметки од ресторани...

KAKO ВЕЛЕШЕ ЗАЕВ: И не може сите да бидат лоши околу нас, а ние да сме најдобрите. Ако сите се скарани со Македонија,...

“И не може сите да бидат лоши околу нас, а ние да сме најдобрите. Ако сите се скарани со Македонија, проблемот е во Македонија.” "И не може сите да бидат лоши околу нас, а ние да сме најдобрите. Ако сите...

АЛАЃОЗОВСКИ ГО ПРАША Г.Г.СТЕФАН ДАЛИ Е „СА…ТАНАТА“? Врв на лицемерието е средбата на Заев и Алаѓозовски со МПЦ

Врв на лицемерието беше средбата на Заев и неговите министри со врвот на МПЦ, особено во присуство на министерот Алаѓозовски кој минатата година изјавуваше дека изградбата на црква во Битола била „понечовечна од аферата ТАТ“   Нивото на лицемерните министри на...

ПРАТЕНИКОТ ОД СДС ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈАДЕЛ ЌОТЕК?: Инцидент во кафе барот „Излет“, истепан Павле Богоевски?

На социјалните мрежи се појави информација дека еден од предводниците на т.н. „шарена револуција“, а сегашен пратеник на СДС Павле Богоевски вчера бил нападнат во кафе барот „Излет“ Според информациите на Твитер, Богоевски бил нападнат од извесен Исмаил Малиќи поради...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img