СТРАШНА ГЛЕТКА: Целосно изгоре автомобил на Стража!

Минувачите кај преминот Стража беа сведоци на страшна глетка. Силни пламени јазли во целост го уништија автомобилот. причините за пожарот се уште не се познати, а противпожарната екипа реагираше брзо и спречи проширување на огнот.

АКЦИЈА ,,МРЕЖА“: Полицијата апсеше наркодилери во Велешта и во Струга

Министерството за внатрешни работи во соработка со ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција продолжи со спроведување на активности во рамки на оперативната акција Мрежа за сузбивање на дилерски мрежи за дрога кои делуваат на национално и меѓународно...

ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, ДИРЕКТОР НА БОЛНИЦА И ПОЛИЦИСКИ ИНСПЕКТОР: Детали за полициската акција во која беше разбиена дилерска мрежа!

Во рамки на оперативната акција Мрежа, за сузбивање на дилери на дрога кои делуваат на национално и меѓународно ниво, Министерството за внатрешни работи продолжи со преземање на континуирани оперативно- тактички и технички мерки во насока на откривање, документирање и...

ЦЕЛА НОЌ АПСЕЊА: Голема полиска акција на повеќе локации во Македонија!

Голема полициска акција се одвивала во текот на ноќта на повеќе локации во Македонија. Како што дознава Press24, акцијата која полицијата ја водела под оперативното име „Брана“ била насочена кон наркодилери. Неофицијално, уапсени се повеќе лица и запленета е поголема количина...

Познат идентитетот на загинатиот моторциклист на Водно

Дваесет и четири годишниот скопјанец Дарко К. е момчето кое вчера го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа што се случи на потегот помеѓу Средно Водно и училиштето Кочо Рацин. Сообраќајката во која едно лице го загуби животот, се случила...

ТРАГЕДИЈА: Младо момче загина на Водно

Младо момче почина во тешка сообраќајна несреќа која синоќа се случила во 23:15 минути на локалниот пат Скопје-Средно Водно. Во сообраќајката учествувал мотоцикл марка „Сузуки 750“ со скопски регистарски таблици, управуван од граѓанин на Скопје, роден 1994 година. Тој со мотоциклот...

ПВАТА ЖЕНА ПЕДОФИЛ НА БАЛКАНОТ: Ужасни детали за нејзиното силување на девојче

Педофилката кон девојчето кое има само 12 години и се наоѓало на прагот на созревањето се поставила како вистинска љубовна партнерка. Маргита Чаиќ (46) од Обреновац е првата жена педофил која во Србија е осудена на затворска казна поради недозволени...

МАКЕДОНКА ЌЕ ЛЕЖИ ВО ЗАТВОР: Лажела дека поранешното момче ја силувало 130 пати

На 5 години затвор е осудена 38-годишна дадилка од Македонија, која работела во Велика Британија. Таа се обидела повеќе од 130 пати да го намести поранешниот партнер за силување и други кривични дела. Според британските медиуми Сандра Даневска, која работела...

ПАТНИК ОГРАБИЛ ТАКСИСТ

Таксист е нападнат со нож  и ограбен додека возел патник вчера околу 13:30 во населба Керамидница во Скопје. Како што соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, патникот се качил во возилото, седнал на задното седиште и со закана со нож...

КАРАМБОЛ НА ПАТОТ ГОСТИВАР – КИЧЕВО: Четири автомобили во верижен судир, има повредени!

Пет лица се повредени во верижен судир што се случи вечерва на автопатот Гостивар –Кичево, загинати нема, објави 24 Вести. Судирот предизвика километарски колони и чекање повеќе од еден час. Од МВР велат дека во сообраќајката која се случила околу 19...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img