(Обновено)АВИОНОТ ПРОНАЈДЕН ВО ПЛАМЕН: Авион се сруши во близина кај Ветерско во близина на Велес!

Приватен авион кој се обраќал од Дубровник исчезнал во околината на Скопје, дознава iNFOMAX.mk од извори во Контролата на летање на Скопскиот аеродром Авионот со приватен комерцијален лет од Тревизо Италија е пронајден во атарот на селото Ветерско, велешко. Авионот...

АВИОН ИСЧЕЗНА ВО БЛИЗИНА НА СКОПЈЕ: Комерцијален авион исчезна од радарите во близина на Скопскиот аеродром, екипите на терен!

Приватен авион кој се обраќал од Дубровник исчезнал во околината на Скопје, неофицијално дознава iNFOMAX.mk од извори во Контролата на летање на Скопскиот аеродром   Авионот бил мал комерцијален „Пајпер“ од италијанско производство регистриран во Германија. На терен веднаш се излезени...

ЛИСТА НА ПОВРЕДЕНИТЕ ВО СООБРАЌАЈКАТА ВО ТУРЦИЈА: Еден загинат, на еден патник му се ампутирани нозете!

Пет патници се сериозно повредени. Еден од нив, кој едвај бил извлечен од автобусот, е опериран, но неговата состојба и натаму е критична, пишуваат турските медиуми Еден македонски државјанин на возраст од 40-ина години загина, а 38 се повредени при...

(Видео) СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУРЦИЈА: Македонец загина, десетици наши туристи повредени, неколку се борат за живот

Еден македонски турист загина, а најмалку 38 се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во близина на градот Текирдаг. Како што објавуваат турските медиуми, македонски туристички автобус, кој се враќал од Истанбул кон Македонија, се судрил со камион. Во автобусот...

ЧЕТИРИГОДИШНОТО ДЕТЕ Е НА КАРИЛ: Телефонски кабел го спаси животот на 4-годишното дете во Аеродром

Телефонски кабел му го спаси животот на 4 годишно дете кое паднало од седми спрат на зграда во скопски Ародром. Станува збор за дете кое паднало од прозорецот откако било оставено само бидејќи мајка му отишла во банка да плати...

ХОРОР ВО АЕРОДРОМ: Четиригодишно девојче падна од 7 кат на зграда

Четиригодишно девојче паднало денеска од 7 кат на зграда на ул. „Владимир Комаров“ во скопски Аеродром.   Од МВР за МИА информираат дека девојчето паднало околу 10.45 часот и оти со тешки повреди е пренесено во Ургентниот центар.

СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН ВО ДВИЖЕЊЕ

Камион со приколка попладнево се запали во движење, на патот меѓу кавадаречките села Раец и Фариш. Информацијата ја потврди Илчо Богевски, командир на Територијалната противпожарна единица од Кавадарци. Тој посочи дека камионот бил со косовски регистарски ознаки и пренесувал руда. -...

СВЕДОШТВО ЗА МОНСТРУОЗНОСТА: Мајката го шутирала малото детенце како фудбалска топка!

Улицата ечеше од плачот на девојчето. Застанав да видам што се случува. Една помлада жена тепаше друга, повозрасна. Ми кажаа дека мајката крвнички го тепала детето и го шутирала како фудбалска топка. Вака сведок раскажува за „ТВ НОВА“ на настанот...

ПУКАЊЕ ВО ТЕТОВО: Има мртви и повредени  

Едно лице го загуби животот, а две се повредени од огнено оружје во оружен инцидент што се случил изминатата ноќ 45 минути пред полноќ во Мала Речица во Тетово.   Според полициски информации, во инцидентот биле вклучени вкупно пет лица од Тетово,...

АВТОБУС СЕ ЗАБИ ВО СКЕЛЕ: Меѓуградски автобус се заби во заштитното скеле на кое е означена максималната дозволена висина!

Предмалку на булеварот „Гоце Делчев“ кој води од правец на Владата кон трговскиот центар „Мавровка“ автобус се заби во скеле на кое ја пишува максималната дозволена висина на возилото. Автобусот се обраќал на меѓуградска линија, а несреќниот возач погрешно...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img