Во Скопје казнети 142 возачи во текот на вчерашниот ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 142 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 25 санкции, 18...

Maлолетна девојка од Кичево трпи тopтypа од бившото момче, ја уцeнyва и објавува приватни слики на интернет, а некој се обидел да ѝ го...

Малолетна девојка од Кичево цел месец трпи насилство и психичко малтретирање преку Фејсбук и ТикТок, откако нејзиното поранешно момче, кое не може да се помири со тоа што таа ставила крај на љубовната врска, сега ја уценува со слики...

Запален автомобил во движење, причина за прекин на сообраќајот Струмица-ГП Ново Село

Автомобил во движење се запалил на магистралниот пат Струмица – граничен премин Ново Село, поради што сообраќајот на овој патен правец беше во целосен прекин еден час. При инцидентот нема жртви. Портпаролот на СВР Струмица, Александра Трајанова за МИА информира...

Oбвинитeлство бара нов пpитвop за Мијалков, овој пат за „Плацеви на Водно“

По денешната одлука на Апелацискиот суд Скопје со која беше прифатена жалбата на Сашо Мијалков и е преиначено решението за притвор, предметниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, до Основниот кривичен суд Скопје...

(Видео) Двајца Македонци yaпceни во Италија со 680 килограми дpoга сокриена во камион со струготини

Италијанската полиција уапсила четири лица од кои двајца македонски државјани, едниот од нив без дозвола за престој во оваа земја, за недозволена трговија со наркотични средства. Според информациите од италијанските медиуми биле запленетите 680 килограми хашиш и марихуана, дури 600...

Верижен судир во Лисиче – Комбе и неколку коли го блокираа сообраќајот

Тешка сообраќајна незгода се случи попладнево во скопската населба Лисиче, во која учествуваа повеќе возила, од кои едно товарно. Според информациите на Инфомакс, незгодата се случила на улицата Тодор Чангов во општина Аеродром. За сега нема информации за повредени или...

МВР со засилени контроли во справување со пиротехничките средства

Владата преку Министерството за внатрешни работи превзема мерки за справување со пиротехничките средства, а само во последните неколку дена се запленети над 30.000 парчиња пиротехника и приведени се неколку лица. МВР со засилени контроли и за новогодишните празници. Ова денеска...

Кривична пријава против две лица за недозволена трговија со кокаин и хероин – ова се деталите

На 20.12.2021 од страна на БЈБ – Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции бил лишен од слобода А.Љ.(32) од Скопје, а на 21.12.2021 до Основното јавно обвинителство Скопје е...

Гостиварец со туѓа лична карта подигнал кредит

Гостиварецот В.Ф.(27) со туѓа лична карта успеал да склучи договор за набавка на мобилен телефон и да подигне брз кредит од финансиско друштво, пред да биде уапсен од полицијата. Пред полицијата, уапсениот рекол дека личната карта ја пронашол случајно падната...

Двајца македонски државјани уапсени во Италија за шверц на дрога – еве што заплени полицијата

Италијанската полиција уапсила двајца македонски државјани, едниот од нив без дозвола за престој во оваа земја, за недозволена трговија со наркотични средства. Повикувајќи се на италијанската полиција, Топ чанел пренесува дека од запленетите 680 килограми хашиш и марихуана, дури 600...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img