December 3, 2023, 7:11 pm

бегство

Не застанал на даден знак, па се дал во бегство: Приведен 22-годишен скопјанец поради кокаин

На 21.12.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.М.(22) од Скопје. Имено, на крстосница од бул.„ВМРО“ со бул.„Партизански одреди“ тој со возилото кое го управувал не застанал на знак за запирање даден од полициски...

Драма кај Гевгелија: Не застанал на даден знак на полицијата, откако бил стигнат запрел и почнал да бега – во неговото возило пронајдени 28...

На 13.12.2021 на автопатот Гевгелија – Скопје, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија го лишиле од слобода К.А.(20) од Прешево, Република Србија, затоа што при преглед во товарно возило „фиат дукато“, со српски национални ознаки, кое го управувал, биле...

Со возило удрил во 33-годишен пешак во Прилеп и избегал…

На 11.12.2021 во времето од 14.30 часот до 17.30 часот во Прилеп на крстосницата од ул.Петар Ацев и ул.Партизанска извршен е увид поради случена сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „фолксваген голф“, кое по несреќата напуштило лице место,...

Хорор во САД: Убил четворица ученици и ранил уште седум – Во бегство родителите кои се обвинети поради овој малолетник

Родителите обвинети за убиство од небрежност во име на нивниот малолетен син кој уби четворица средношколци во државата Мичиген се во бегство, а полицијата трага по нив. Сè уште не се знае каде се тие, иако нивните адвокати изјавија дека...

(ВИДЕО) Северно-Корејски затвореник бега од кинески затвор за само 40 секунди

Северно-Корејски затвореник снимен како бега од кинески затвор, во северната кинеска провинција Џилин. На 39 годишниот Жу Џијанјиан, осуден на 11 години и 3 месеци затвор поради серија престапки, меѓу кои нелегално преминување на границата и вооружен грабеж на жена,...

Ја прегазил и избегал…: 70-годишна жена тешко повредена

Во СВР Скопје вчера во 14.30 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје. При разговор со повредената извршен од полициски службеници од СВР Скопје, таа...

Забегана работа…: Тетовец се обидел да прегази полицајци, па се дал во бегство

Тетовската полиција бара 41 годишник кој ноќеска побегнал при запирање на неговото возило на автопат, а при тоа според информациите на СВР Тетово се обидел и да ги прегази сообраќајните полицајци. При инцидентот полицајците испукале и предупредувачки куршуми во...

Обвинение за разбојник кој беше во бегство повеќе од две години

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривичното дело – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 и во врска со член 22 од Кривичниот законик. Обвинетиот, кој до неодмана беше недостапен...

Мaлoлетничка избeгa oд Јaвнa ycтaнова зa згpижyвaње дeцa

На 05.11.2021 во 15:00 часот во СВР Скопје е пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца самоволно се оддалечила М.С.(17) од Скопје. Малолетничката и претходно во повеќе наврати се одалечувала и била враќана назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на...

Пpeгaзил мaлoлeтничкa co aвтoмoбил и избeгaл… – повpeдeното дeвојче итнo пpeнeceнo вo бoлницa

Вчера (26 октомври) околу 13 часот и 25 минути, на регионалниот пат Тетово-Волковија, патничко моторно возило „мерцедес“ со непознати регистарски ознаки, удрило во малолетен пешак од тетовско Рогле и веднаш го напуштило местото, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img