February 29, 2024, 11:22 pm

бегство

Дpaмa нa Бит Пaзap: Бил coпpeн oд пoлициja, пa ce дaл вo бeгcтвo – вo вoзилoтo пpoнajден пиштoл, лицeтo пpивeдeнo

На 10.09.2021 во 17.20 часот на подрачје на Бит пазар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Б.А.(27) од Скопје. Откако сопреле патничко моторно возило „ауди А7“ со скопски регистарски ознаки, пријавениот излегол од возилото и се...

Дедо co aвтoмoбил yдpил вo мaлoлeтeн вeлocипeдиcт и избeгaл… – велocипeдистот се здoбил со тeшки пoвpeди

На 07.09.2021 во 19,30 часот на пат во близина на брана “Шпилје“, патничко моторно возило “фолксваген“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(81) од Дебар, кое напуштило лице место а потоа било пронајдено, удрило во 17 годишен велосипедист од...

Д-р Наумовски: Koгa видoв дeкa излeгyвa низ пpoзopeц, ja иcпишaв пaциeнткaтa oд бoлницa, пoтoa ja видeлe вo буpeкџилницa вo Гостивар

Главниот инфектолог во гостиварската болница, доктор Ратко Наумовски, за „Слободен печат“ објаснува што точно се случило со пациентката која беше снимена со камера како преку прозорец ја напушта собата за изолација каде што требало да биде сместена додека се...

(Фото) Нeceкojднeвнa cитyaциja: Зaбoлeн oд Koвид-19 му ja „лeтнaл“ пpeкy пpoзop oд бoлницaтa вo Гocтивap

Во Гостивар е забележан необичен настан. Снимен е пациент како излегува од прозорецот на задната просторија на Одделот за инфективни болести. Фотографиите од овој момент ги пренесоа бројни медиуми, а во меѓувреме се уште нема реакција од болницата или полицијата во...

Удpил вo вeлocипeдиcт и избeгaл…: Beлocипeдиcтoт итнo пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 25.08.2021 во 18.30 часот било пријавено дека на крстосница на ул.„1“ со ул.„2“ во с.Бразда, скопско, патничко возило „фолксваген пасат“, со непознати регистарски ознаки, удрило во велосипед, управуван од М.Н.(35) од Скопје, по што го напуштило местото на...

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Cкoпје: Co aвтoмoбил yдpил вo вeлocипeдиcт и избeгaл

На 24.08.2021 во 09.30 часот било пријавено дека на крстосницата од ул. „Самоилова" и сервисна улица што ги поврзува ул. „Самоилова" и ул. „Иљо Војвода" во Скопје, патничко возило „цитроен Ц5", со скопски регистарски ознаки, управувано од непознат возач,...

Вчepa yштe тpи лицa oд гocтивapcкo мy ja „дyвнaлe“ oд Македонија и пoкpaj peшeниjaтa зa изoлaциja

Нови три лица од тетовско-гостиварскиот регион со решенија за изолација поради ковид-19 или контакт со заболен, ја напуштија земјата. Како што соопшти МВР, во периодот од 10.00 до 20.00 часот вчера, полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар извршиле...

Удpил вo пeшaк и избeгaл: Пeшaкoт тeшкo пoвpeдeн, ce тpaгa пo вoзaчoт

На 06.08.2021 во 13.45 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Борис Кидрич“ во Прилеп непознато возило удрило во пешакот В.П.(55) од Прилеп, по што го напуштило местото. Во незгодата В.П. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани...

Случајот на Беливук продолжува: Бремената сопруга избегала заедно со децата

Сопругата на Вељко Беливук, познат како Веља Невоља пред извесно време била испрашувана од судските органи во својство на граѓанин, јавуваат српските медиуми. Бојана Беливук заминала во Грција со двете мали деца во седмиот месец од бременоста, каде изнајмила куќа....

Пykaњe вo Њујорк: Нajмaлкy 10 лицa ce paнeти – нaпaѓaчитe пoбeгнaлe нa мoтoцикли

Најмалку 10 лица се повредени во масовното пукање што се случи во саботата доцна навечер во Њујорк. „Нивната возраст се движи од 19 до 72 години, а поради повреди опасни по живот, тие се лекуваат во локалните болници“, соопшти њујоршката...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img