February 7, 2023, 10:28 pm

белград

(Видео) Реки низ улиците на Белград…

Силно невреме, проследено со силен дожд, грмежи го погоди главниот град на Србија во попладневните часови. Тамошните медиуми пишуваат дека невремето предизвикало големи штети во некои делови. Видео може да погледнете ТУКА. Една од населбите во главниот град која е најпогодена од...

(Видео) Гoлeм пoжap вo мaгaцин вo Бeлгpaд

Во белградската населба Дорчол рано изутринава се запали магацин. Густ црн чад се издигна над населбата и може да се забележи од голема оддалеченост. Според првичните информации на Министерството за внатрешни работи, засега нема повредени во инцидентот. Станува збор за приватен...

Силно невpеме го пoгoди Белград

Метеоролозите претходно предупредија дека Белград ќе биде зафатен од невреме во времетрање од два часа. Српскиот главен град Белград го погоди силно невреме во попладневните часови проследено со обилни дождови, грмотевици, град и силен ветер.

(Фото) Ekcплозија во Белград, поголем дел од градот остана без струја

Три трансформаторски станици во Белград го прекинаа снабдувањето со електрична енергија поради експлозијата и пожарот. Како што објави ЕПС, имало експлозија во трансформаторската станица „Белград 33“, а дошло до дефект во трансформаторските станици „Белград 27“ и „Белград 12“ Поради екстремно...

(Видео) Голем пожap во Белград, повpeдeни двајца пожapникари

Пожарот денеска што избувна на таванот на зградата на улицата Радоја Домановиша во Звездара гори веќе два часа, додека големи екипи на пожарникари се борат со пожарот. Причина за пожарот наводно е нсиправна клима која се запалила. Министерството за внатрешни...

Жена се пopoдилa во парк во Белград, ја пронашол случаен минувач

Жена се породила во парк во Борча, а маж ги нашол неа и бебето додека го шетале кучето, пренесуваат белградските медиуми. Според него, жената се породила во паркот во Улица на воените инвалиди Човекот кој ја пронашол рече дека го слушнал...

Macoвнa тeпaчka на навивачи во Белград, yaпceни 100 лица, пoвpeдeни нajмaлky седум

На просторот на Бетон хала во Белград, во подножјето на Калемегдан, крај реката Сава, за време на прославата на 32-та шампионска титула на ФК Црвена Звезда, синоќа дојде до општа тепачка меѓу навивачите на клубот и симпатизерите на Партизан,...

(Видео+фото) Колапс во Белград: Силно невреме ја пoгоди српската престолнина

Силен дожд проследен со грмежи и бурен ветер попладнево ја погоди српската престолнина. И, како што обично се случува, овој вид на време донесе со себе нов метеж. Освен што настанал колапс на сите поголеми сообраќајници, големи маки имале...

(Видео) Maлкy фaлeшe зa тpaгeдиja: Пиjaн maлoлeтник во Белград co вoзилo влeчeшe пoлицaeц пo улицитe

Малку фалеше рутинската контрола на сообраќајната полиција на Нов Белград да се претвори во трагедија кога пијано момче додало гас, и го повлекло со себе полицаецот кој го легитимирал. Имено, полициската патрола во доцните ноќни часови запрела патничко возило на...

(Фото) Тpaмвaj излeтa oд шини вo Белград и yдpи во кyќa – oвa ce дeтaлитe

Трамвај од линијата број 2 во Белград, излетал од шините и удрил во куќа. Тоа се случила во населбата „Дорчол“, при што трамвајот удрил во куќа. Повреден е само возачот на трамвајот. Несреќата се случила во 20:30, а сообраќајот во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img