ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Заев и Ковачевски ќе резултира и со поскапо парно

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека неспособноста на Заев и Ковачевски ќе резултира и со поскапо парно. -Ненавременото снабдување со гас на земјава ги става корисниците на градското парно пред огромен ризик од покачени сметки. Наместо власта да набави гас навреме и...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалната банда на власт сака да го продаде имотот на Славија за 100 пати пониска цена, исто како во време на криминалната приватизација

Власта на Заев и во скандалот со продажбата на Славија покажа дека работи по истата шема како од приватизацијата и матните времиња на транзицијата. Имено и тогаш и сега во случајот со АД Славија се обезвреднува имотот и се...

Мицевски: Владата во оставка имаше обврска да одговара на пратенички прашања

„Ова е низок морален чин од страна на премиерот Зоран Заев од причина што на координацијата што се одржа понеделникот договорено беше оваа седница за пратеничките прашања да се одржи на денешниот ден 23.12.2021 година. Иако не е последен...

Силјановска Давкова: Додека постои една влада, постојат сите механизми за контрола меѓу кои и пратенички прашања, се носат закони, решенија, затоа треба да има...

Додека постои една влада постојат сите механизми за контрола меѓу кои и пратенички прашања. Каква е таа специјална влада која е заштитена од прашување, знаете ли каква опасност е тоа за демократијата? Граѓаните и пратениците имаат право на увид...

(Галерија) Одговорна младина: УМС ја спроведува акцијата „Недела на солидарноста“ ширум Македонија

Младинските политички организации неуморно и нескромно ја негуваат практиката на одговорност и хуманост спрема ранливите групи, како важна општествена и колективна карактеристика. Преку десетици донации ширум Македонија, комитетите и комисиите на УМС при ВМРО-ДПМНЕ и оваа година повторно ја спроведоа...

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста на власта покрај струјата ќе се покачи и цената на парното

Заради неспособноста на власта покрај струјата ќе се покачи и цената на парното, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Власта ги испразни хидроакумулациите во лето и продаваше ефтима струја, за сега кога струјата руши рекорди да увезува скапа...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го води пиунот Ковачевски за рака, како до сега, така и од сега

Ковачевски е пиун и послушник на Заев и веќе тоа им е јасно на сите. Затоа го води за рака и го покажува како прваче, те во раководството на партијата, те во влада, те во странство. Очигледно Ковачевски е...

Милошевски: ВМРО-ДПМНЕ е целосно реформирана и народот тоа го препознава

Милош Милошевски, новинар и аналитичар во Инфомакс, во денешното гостување во емисијата „Јади бурек“, посочи дека ВМРО-ДПМНЕ, не само што е реформирана, туку и дека има сосема нов и различен концепт, промена која граѓаните ја препознаваат, ја одобруваат и...

Мицкоски: Петков ги проширува барањата кон земјава, а нашиот државен врв тоа го поздравува

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за емисијата Само вистина што се емитува на телевизија Канал 5 се осврна на ставовите на бугарскиот премиер Петков. Мицкоски рече дека прво, Петков деновиве во интервју за бриселски Политко, откако е...

Мицкоски: Се отвораме кон сите поединци и умни глави кои сакаат да помогнат за развој на земјата

„Ако правите анализа што најмногу ги тишти нашите сограѓани и ќе видите дека од првите пет приоритети, три се економски теми. Следните две се криминалот и корупцијата, па доаѓа образование, па доаѓа здравство. Значи тоа е едно огромно мнозинство...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img