December 3, 2023, 3:42 pm

ВМРО-ДПМНЕ

МИЦКОСКИ: Ајде сите заедно да го продолжиме аманетот на нашите дедовци, да му ставиме крај на овој ужас, да го поразиме злото

По завршувањето на првиот круг од локалните избори преку социјалните мрежи се огласи генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој им се заблагодари на граѓаните за поддршката. -Почитувани сограѓани, браќа и сестри, Ви благодарам и Ви се поклонувам што ја...

ГРУЕВСКИ: Ќе продолжиме да создаваме проекти и да работиме за граѓаните, ја имаме само Македонија во нашата агенда

Се стремевме кон раст и развој за нашата земја. Се стремевме да реализираме проекти и услуги и да ја заштитиме нашата земја. Што и да прават, да фрлаат кал на нас, да измислуваат лаги за нас и да генерираат...

МИЦКОСКИ НА СОСТАНОК СО ПОДЕМ БИТОЛА: ПОДЕМ застанува зад кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера оствари состанок со членови на партијата ПОДЕМ во Битола. -Општинската организација на ПОДЕМ Битола,  на овие локални избори е застапена со 3 кандидати за советници, на листата на Победничката коалиција За Подобра Македонија,...

РЕЖИМОТ ПОД ВОДСТВО НА ОЛИВЕР И ЗАЕВ ВО ПАНИКА И СТРАВ ОД ГОЛЕМИОТ ИНТЕРЕС ЗА КОНВЕНЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата ги запира автобусите полни со...

Владејачката СДСМ во паника и страв од големиот интерес за Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ која вечерва  ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“, на најниски можни начини се обидува да ги спречи огромниот број заинтересирани граѓани вечерва да допатуваат...

КВАЛИТЕТНИ И ДОКАЖАНИ КАДРИ: Ова се сите кандидати за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ ги предложија следните кандидати за градоначалници: За град Скопје кандидат за градоначалник е Коце Трајановски За општина Струмица кандидат за градоначалник е Марјан Бајрактаров За општина Велес кандидат за градоначалник е Славчо Чадиев За општина Куманово кандидат за градоначалник е Зоран Ѓорѓиевски За општина...

ГРУЕВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните на Македонија ќе останат будни, опасноста од Тиранската платформа не е помината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека опасноста од тн. тиранска платформа не е помината и оти граѓаните треба да останат внимателни поради, како што рече, изјавите од албанските партии дека не се откажуваат од платформата и оти...

ГРУЕВСКИ ДО СДСМ: На сила дојдовте на власт, прво направете нешто, па после зборувајте- медениот месец ќе ви помине и ќе треба да испорачате...

Го слушнав вчера Оливер Спасовски кај што кажа дека ќе требало многу време за да се сределе работите коишто ние сме ги правеле, во смисла дека ние сме направиле лошо. Како што тој рече, режимот што траел десет години....

ЗАЕВ ЌЕ ГО ДОБИЕ СУДОТ ОД НАРОДОТ:ВМРО-ДПМНЕ бара со локалните да се одржат и парламентарни избори

Порано или подоцна, според нив, Заев ќе се соочи со судот на народот и предупредува СДС да не помисли да бега од локалните избори како што претходно два пати бегаше од одржувањето на минатогодишните парламентарни избори. ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение...

ВМРО-ДПМНЕ СО ГОЛЕМА ДОВЕРБА КАЈ ГРАЃАНИТЕ:Ако има парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 27%, за СДСМ 17%

Доколку има предвремени парламентарни избори, За ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентрани избори би гласале 27 отсто од испитаниците, 17 отсто за СДСМ, по 7 отсто за ДУИ и за БЕСА, а по 2 отсто за Алијансата на Албанците и за...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека „Зоран Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура“. – Пратеникот на СДС, Мухамед Зекири се фотографираше со дел од членовите на семејството Гаци, познато по брутални криминали на Косово. Мухамед Зекири е човекот кој е директната врска...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img