August 18, 2022, 9:07 am

Европско фудбалско првенство

Навивачи на ЕП зapaзени со Делта сојот

Тројца навивачи кои присуствуваа на натпреварот на ЕП 2020 меѓу Данска и Белгија минатата недела во Копенхаген, беа позитивни на тестот за делта варијанта на коронавирусот, пренесува Daily Sabah Данскиот министер за здравство Магнус Хеунике и Управата за безбедност на...

Роналдо cpyши уште еден рекорд

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата во светот, португалскиот ас Кристијано Роналдо со вечерашниот постигнат гол против репрезентацијатана Франција стана најдобар стрелец на големите турнири – Европско и Светско првенство, притоа оставајќи го зад себе легендарниот германски фудбалер Мирослав...

(Видео) Навивач упaднa со знаме со бои на виножито пред мечот меѓу Унгарија и Германија

Навивач долета на теренот за време на интонирањето на химната пред почетокот на натпреварот помеѓу Унгарија и Германија на Европското првенство. Неименуван навивач улета со знаме во боја на виножито, по што беше соборен на тревата и изваден од...

Холандскиот нaпаѓaч е принyдeн да го нaпyшти Европското првенство

Холандскиот напаѓач Лук де Јонг повеќе нема да може да игра на Европското фудбалско првенство поради повреда, се наведува на официјалната веб-страница на „орање“. Де Јонг го повреди коленото на тренинг. Тој е принуден да ја напушти локацијата на националниот...

Воспитна за Заев од Грција бидејќи напиша „Македонска фудбалска репрезентација“

„Премиерот на Северна Македонија мора да го почитува Договорот од Преспа во сите контексти, вклучително и меѓународните спортски настани, ова по твитот на Зоран Заев каде ја користи придавката „Македонски национален фудбалски тим“ го истакна владиниот портпарол на грчката...

Ристовски: Некои играчи мора да разберат дека фудбалот се игра 90 минути

Новиот капитен на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски, беше малку разочаран поради тоа што не се успеа во намерата да се освојат бодови на ЕВРО 2020. -Сакам да носам уште радости на македонската јавност. Не сакам тешење дека сме херои....

Македонија храбро се бopeше, но зaгyби од Холандија

Македонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар на ЕП во фудбал во рамките на групата Ц загуби од селекцијата на Холандија со 3-0. Холандија поведе на денешниот меч против Македонија со 1-0, но овој погодок го навлече гневот на македонските навивачи...

(Видео) Ќе ве полазат морници: Цел стадион со ckaндирање и аплауз го испрати Горан Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ја заврши репрезентативната кариера откако после 65 минути игра беше изваден од игра при негатива на Македонија со 0-3, па цела Амстердам Арена со стоечки овации и аплауз го испратија македонскиот ас во пензија. За...

(Видео) Трет гол за Холандија

Трет гол за Холандија. Вајналдум е најде на вистинското место, го искористи одбивањето и го надитри Димитриевски. Холандија со победите над Украина и Австрија го обезбеди преминот понатаму, Додека Македонија сѐ уште е без голови.

Холандија го удвои водството

Џорџињо Вајналдум во 50. минута носи водство од 2-0 за Холандија во натпреварот против Македонија во 3. коло од Ц групата на Европското првенство, пренесува Екипа.мк Стрелецот на првиот гол Мемфис Депај одлично му асистираше на Вајналдум кој немаше никаков...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img