August 18, 2022, 8:14 am

Европско фудбалско првенство

(Фото) Емотивен момент на мечот Данска-Белгија: УЕФА и целиот стадион со поддршка за Ериксен

Натпреварот помеѓу Данска и Белгија беше запрен во 10.минута а целиот стадион заедно со играчите на двете репрезентации со аплауз му дадоа поддршка на Кристијан Ериксен, Данецот кој сѐ уште е во болница по колабирањето на терен од пред...

Белгија триyмфираше над Данска

Белгиските фудбалери ја победија Данска со 2: 1 во второто коло од групата Б на Европското првенство. Белгијците дојдоа до триумфот благодарение на пресвртот во второто полувреме и со нови три бода се пласираа во нокаут фазата. Торган Азар и...

(Видео) Македонија се сака и кога победува и кога гyби: Фалангата со овации ги испрати македонските фудбалери

Со овации и солзи во очите Фалангата ги испрати македонските репрезентативци по мечот со Украина. Десет минути по крајот на натпреварот, трибините ечеа во чест на нашите фудбалери, кои херојски се бореа на теренот. Фалангата громогласно ги поздрави хероите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img