жртва

(Видео) Трагедија: Македонец го загуби животот во северна Италија откако порта тешка неколку тони го згмечи додека работел…

Иселеник од Македонија загина во несреќа при работа, во саботата во провинцијата Пјаченца во Северна Италија. Трагедијата длабоко го потресе селото Сончино каде што во раните попладневни часови животот го загуби Златко Георгиев (52) авто-превозник, згмечен од портата на фармата...

Голема трагедија..: 35-годишен маж го загуби животот во пожар во Побожје – ова се деталите

На 19.12.2021 во 00.17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Побожје, општина Чучер Сандево, настанал пожар во куќата сопственост на Т.С.(64). Притоа, В.С.(35) не успеал да излезе од куќата и починал. Од БППЗ на Град Скопје известуваат дека...

(Вознемирувачко видео) Моментот на страшната несреќа во Батинци: Овој удар бил кобен за познатиот бизнисмен

Вознемирувачко видео од моментот на несреќата во Батинци во која загина 49-годишен маж кој бил тамошен познат бизнисмен објави ТВ 21. Станува збор за безбедносна камера на чија снимка се гледа дека автомобилот марка „бмв“ кој удира во возило марка...

Возачот на камион што загина во Бугарија не е македонски државјанин, а камионот бил со црногорски регистарски таблички

Возачот на камион кој утрово загина во сообраќајна несреќа на автопатот Тракија во Бугарија, не е македонски државјанин, јави дописникот на МИА од Софија. Портпаролот на Окружното обвинителство во Стара Загора, Георги Видев за МИА изјави дека загинатиот возач е...

Трагедија: Возач на камион со македонски таблици загина во Бугарија по тешка несреќа на автопатот „Тракија“

Возач на камион со македонски таблици загина во Бугарија по тешка несреќа на автопатот „Тракија“. Според првичните информации од МВР на Бугарија за ТВ21, околу 6.40 часот утрово се случила сообраќајна несреќа меѓу два камиони, по што едно лице загинало. Еден...

Трагедија…: Почина прегазената жена од Скопје

На 11.12.2021 околу 19,45 часот во Скопје на крстосница од ул.Јустинијан Први со ул.Корџевска патничко моторно возило „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(42) од Скопје, удрило во пешак С.Б.(81) од Скопје. С.Б. е пренесена во комплекс клиники...

Познат идентитетот на жената која се задуши во пожар во Аеродром

Скопската Противпожарна бригада синоќа изгасна пожар во стан во нова зграда на улица „Методиј Шаторов-Шарло“ во Аеродром, во кој загинала повозрасна неподвижна жена. Од МВР информираат дека околу 21 часот полицијата добила пријава за пожар во стан на ул. „Методија...

Трагедија на патот Охрид-Ресен: Младо момче со автомобил удри во пешак, мажот починал на лице место

На 03.12.2021 во 16.30 часот, на мaгистралниот пат Охрид-Ресен, во близина на охридското село Лескоец, патничко возило „ауди А4“, со охридски регистарски ознаки, управувано од М.П.(23), удрило во пешакот Д.Т.(68), двајцата од село Лескоец, информира МВР. На местото на несреќата...

Трагична сообраќајка во Маџари – велосипедист го загуби животот откако бил удрен од автомобил…

Велосипедист го загуби животот во сообраќајна несреќа која синоќа во 01.30 часот се случила на ул.„Маџари“. Патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(25) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.А.(58) од Скопје, информира МВР. Велосипедистот починал...

(Видео) Ново невреме ја погоди Сицилија – едно лице го загуби животот…

Вител од ветер рано утринава усмрти маж на југот на Сицилија и оштети бројни имоти, додека обилните дождови ги поплавија улиците и ги принудија властите да ги затворат училиштата, пишуваат медиумите во таа земја. Ова е втор пат за само...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img