December 6, 2022, 10:52 am

Конгрес

(Видео) Мицкоски: Kога ќе нè сретнат со цинизам и потценување, и кога ќе ни кажуваат дека не можеме, ние ќе одговориме гордо и со...

Македонија може да се промени. Таа промена зависи од нас. Македонијо, дојдовме до овде но има уште многу пред нас, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање по неговиот реизбор на за претседател на 17-тиот Конгрес, додавајќи...

(Видео) Мицкоски: Во Македонија најскапото се губи многу евтино

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање по реизборот на 17-тиот Конгрес на партијата посочи дека Македонија долго време е на дното, дека во земјата владее анархија, безредие, сиромаштија, корупцијата цвета, а граѓаните заробени во тој систем на...

(Видео) Мицкоски: Нашата цел и визија како партија ќе биде намалување на даноците, сузбивање на kpиминалот, влез во ЕУ и зaштита на националните интереси

Христијан Мицкоски, кој денес беше реизбран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, во своето обраќање по завшувањето на изборите ги дефинираше визијата и целите како дел од доктрината и филозофија на делување кон кои ќе се стреми партијата во периодот што...

(Видео) Мицкоски: Влегуваме во она што го нарекувам втора епоха, општествена мобилизација на секоја интелектуална сила и поединец кои ќе ја донесат новата иднина

Христијан Мицкоски, кој на денешниот конгрес беше реизбран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека партијата е исправена пред големи предизвици со кои се соочува земјата. „Пред нас се големи предизвици, економска криза, енергетска криза, ковидот не престанува и покрај надежите...

(Видео) Мицкоски: Најавувам нова политика и концепт на заедништво, наречен Нов договор општествен консезус на сите рамноправни чинители околу заеднички патриотизам

Христијан Мицкоски на денешниот, 17 конгрес на ВМРО-ДПМНЕ беше повторно избран за претседател на партијата. Господинот Мицкоски изрази благодарност до членството за поддршката и укажаната доверба. „На денешиот ден испраќаме порака на обединување и заедништво. Ова е конгрес во кој...

(Видео) Започна конгресот на ВМРО-ДПМНЕ

Во спортската сала Јане Сандански, се оддржува 17от конгрес на водечката десничарска партија во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ, каде единствен кандидат е досегашниот Претседател Христијан Мицкоски. За претседател можеше да се кандидира партиски член кој ја има поддршката на најмалку 30 делегати,...

Конгресот побара од бугарскиот амбасадор во Вашингтон да се тргне ветото за преговори на Македонија со ЕУ

Конгресмени од Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом на САД испратија писмо до бугарскиот амбасадор во Вашингтон Тихомир Стојчев, од кого побараа да се реши билатералниот спор со Македонија, за да може државата да ги почне преговорите со...

Љупче Николовски му подготвува пуч на Зоран Заев во СДСМ?

„Млад премиер, млад претседател, млад градоначалник“ е пораката испишана на ФБ постот на Љупчо Николовски, на која се гледаат вицепремиерот за борба против корупција, претседателот на општинската организација на СДСМ во Крива Паланка и кандидатот за градоначалник. Лошите рејтинзи, незадоволството...

Пopaнeшнa вpaбoтeнa вo Фejcбyк cвeдoчeшe пpoтив кoмпaниjaтa пpeд Koнгpecoт нa CAД

Френсис Хојген, која беше вработена во Фејсбук, на сведочењето пред Конгресот истакна дека производите на тие компании им штетат на децата и ја поттикнуваат поларизацијата во САД и дека директорите на таа социјална мрежа ги отфрлаат промените бидејќи нивниот...

СДСМ ги блokираше снимките од конгресот, но трпение, ќе ги слушнете сите

Протекоа снимки од конгресот на СДС. Повеќето веднаш ги блокираа. Ваква цензура немало! Северна Кореја вода да ни носи! Но трпение, ќе ги слушнете сите!, пишува на социјалните мрежи Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ. „-Многу незадоволство кај лојалното членство, за политиките...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img