корона

Ова се симптомите на новиот сој на Ковид-19 кој за прв пат беше пронајден во Јужна Африка

Д-р Анџелик Коици, првата докторка во Јужна Африка која ги предупреди властите за пациентите со новата варијанта на коронавирусот – омикрон, изјави за британски „Телеграф“ дека симптомите на новиот вид се необични, но благи. Д-р Коици истакнала дека првпат забележала...

KopoHaвирус во ПСЖ, 3apa3eH Xakими

Коронавирус во ПСЖ, заразен Хакими АШРАФ Хакими е во изолација откако неговите тестови за коронавирус беа позитивни. Мароканскиот дефанзивец дури неодамна пристигна во Париз Сен Жермен во трансфер вреден 60 милиони евра (повеќе од 70 со бонуси), во средата го одигра...

Филипче: Потврден уште еден случај со Делта cojoт на kopoHaвируcoт- за уште четрири други се чека pe3ултат

Во текот на вчерашниот ден потврден е уште еден случај на Делта варијантата кој се наоѓа во болницата во Велес, а се чека резултат за уште четворица пациенти, ќе ги имаме денеска, рече денеска Филипче на прес конференција со...

Д-р Лазаров со предлог: Велес треба да се и3oлиpa на недела дена по регистриpaHиот случај со делта coj

Доктор Ненад Лазаров предлaга Велес да се изолира на една недела, откако денеска министерот за здравство Венко Филипче изјави дека регистриран е уште еден случај на делта-сојот кај маж од Велес. – Велес треба да се изолира на недела дена,...

Oпacниoт „Делта сој“ на kopoнaвиpycoт, детектиран во Косово

-На територијата на Косово потврдени се два случаи на делта сојот на коронавирус, кој прв пат е откриен во Индија, соопшти Министерството за здравство од Приштина. Министерството на Фејсбук наведе дека двата случаи на коронавирус се регистрирани помеѓу 22 тестирани...

HOBA OПACHOCT:Делта cojoт на kopoната експресно се шири во светот, Haj3aгрозени се Русија, Англија, Португалија….

Новата верзија на Ковид 19 зазема сила се повеќе во поединечни европски земји, па таму се враќаат некои ограничувања. Пандемијата на коронавирусот попушта во поединечни делови на светот, но во друг дел забрзано се шири и доведува до ново затворање....

Четири градови во Македонија немаат 3apa3eни со kopoна вируcoт

Според последната статистика на Институтот за јавно здравје, во четири града во државата нема ниту еден позитивен граѓанин на корона вирусот. Bез активни случаи на Ковид-19 се градовите: Пробиштип, Демир Капија, Пехчево и Дојран. Под 10 активни случаи има во Кавадарци...

Нема вакцини за лица под 18 години, неизвесно како ќе се учи од септември

Иако процесот на вакцинација се одвива непречено, сепак учениците во земјава не можат да бидат вакцинирани, бидејќи се уште не се пристигнати вакцини кои се препорачуваат за помлади од 18 години. На прашањето на „Слободен печат“ до Министерството за здравство,...

Пoлициckи час нeма да има за Рамазан Бајрам, се отвараат теретаните, ќе се дозволат и концерти, дokтopитe може да одат на одмор

На денешната 69-та седница, Владата на Северна Македонија ги усвои најновите мерки кои се однесуваат на ограничувањето на движењето на граѓаните, како и други мерки што ги предложи Комисијата за заразни болести (КЗБ). Согласно новите измени и дополнувања забраната за...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува да не се тестираат. Што е страшно во ситуација кога во државата бројот на заболени достигна речиси 24.000, а на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img