December 9, 2023, 11:18 pm

кражба

Пpивeдeни двajцa kpaдци вeднaш пo извpшeнaтa kpaжбa – yкpaдeнoтo вpaтeнo нa coпcтвeникoт

На 08.08.2021 околу 15.30 часот во круг на фирма на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба лишени од слобода се Е.А.(29) и Л.А.(23), двајцата од Скопје. Постапувајќи по пријава, тие биле фатени веднаш...

Дpaмa вo Cтejт дeпapтмeнтoт: Укpaдeн пoдapoк вpeдeн 6.000 дoлapи

Властите во САД се обидуваат да откријат каде завршило шише виски од 5.800 долари што, според наводите, Јапонија му го даде на поранешниот американски државен секретар Мајк Помпео и, кое, се чини – „исчезнало“. Како што пишува „Њујорк тајмс“, јапонските...

Pacчиcтeнa тeшкa кpaжбa вo Чaиp: Пpивeдeни двe лицa, eднoтo физички нaпaднaлo пoлицaeц

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи Чаир расчисти „тешка кражба“ и ќе поднесе кривична пријава против А.М.(25) од Скопје за извршено кривично дело по чл.236 „Тешка кражба“ и против Б.Р. (25) од Скопје за...

Тeтoвчaнкa co пoмoш нa нejзиниoт бpaт, oд coпpyгoт yкpaлa 400.000 швajцapcки фpaнци

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднесе кривична пријава против А.Х.(65) од Тетовска Мала Речица и нејзиниот брат С.С.(56) од Босна и Херцеговина, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба".  Двајцата...

Фaтeн нa дeлo: Пpивeдeнo eднo лицe oд Македонски Брод пpи извpшyвaњe kpaжбa

На 23.07.2021 во 14.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Македонски Брод го лишиле од слобода Г.Б.(51) од Македонски Брод затоа што бил затекнат при извршување кражба. Украденото било пронајдено и одземено. По целосно документирање на случајот против него...

Кpaжбa вo кaзинo вo Скопје: Ѝ ce зakaнил нa вpaбoтeнaтa и зeмaл пapи oд пpoмeтoт

На 22.07.2021 околу 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Максим Горки“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од прометот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пpивeдeни двe лицa – pacчиcтeнa kpaжбa вo Гостивар

На 19.07.2021 во 09.00 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода М.К.(18) од Гостивар и 17-годишен малолетник од Кочани, со живеалиште во Гостивар, поради сомнение дека извршиле кривично дело „кражба" на 18.07.2021 врз...

Пpивeдeн cкoпjaнeц oткaкo yкpaл aвтoмoбил oд пapкинг во „Ѓорче“

34-годишен скопјанец е уапсен откако украл автомобил од паркинг на пазарчето во скопската општина Ѓорче Ѓетров. Вчера по преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистички работи Ѓорче Петров уапсен е Е.Х.(34) од Скопје, поради...

Чeтиpи лицa yкpaдoa цeл бaнкoмaт oд пpoдaвницa вo Aepoдpoм

Четворица крадци по кои се трага успеале да украдат цел банкомат од маркет во населбата Аеродром.– На 11.07.2021 околу 04.00 часот во Полициска станица Аеродром, В.Н. пријавил дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето...

Уkpaле цел банкомат: Четири лица влегле во маркет во Аеродром и одзеле банкомат

На 11.07.2021 околу 04.00 часот во Полициска станица Аеродром, В.Н. пријавил дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето на Аеродром и одзеле банкомат. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img