December 9, 2023, 10:28 pm

Милош Милошевски

Милошевски: ВМРО-ДПМНЕ е целосно реформирана и народот тоа го препознава

Милош Милошевски, новинар и аналитичар во Инфомакс, во денешното гостување во емисијата „Јади бурек“, посочи дека ВМРО-ДПМНЕ, не само што е реформирана, туку и дека има сосема нов и различен концепт, промена која граѓаните ја препознаваат, ја одобруваат и...

Милошевски: Ќе ја стиснеа Бугарија ако сакаа ние да влеземе во Европска унија

Милош Милошевски, новинар и аналитичар во Инфомакс, во гостувањето во емисијата „Јади бурек“ ја коментираше евроинтеграцијата на Македонија, која никако да дојде до завршна фаза. Милошевски потсети на изјавата на др. Несторович, кој Западен Балкан и земјите од Европа...

Милошевски: Бас рапид транзитот на Шилегов може да ја ypне цела Железничка, целиот проект е опacност по бeзбедноста

Милош Милошевски, новинар и аналитичар во Инфомакс, во гостување во емисијата „Јади бурек“, зборуваше за ветните проекти на поранешниот градоначалник на град Скопје, Петре Шилегов, кои не ја видоа светлината на денот. Милошевски ги спомна четирите мостови, од кој само...

Милошевски: Годинава ќе остане запаметена по локалните избори бидејќи ја покажаа огромната потреба кај народот за промени

Во денешното гостување во емисијата „Јади Бурек“, новинарот од Инфомакс Милош Милошевски, коментирајќи ги настаните кои ја одбележаа годинава која изминува, посочи дека во Македонија, тоа дефинитивно се локалните избори. За мене настан кој ја обележува оваа година дефинитивно е...

Милошевски: СДСМ и ДУИ ce зaвpшeна пpикaзнa, ги пpaват иcтитe гpeшки кoи ги пpaвeше влacтa во 2017-та гoдинa

Ова што сега го прави СДСМ многу ме потсетува на она што се случуваше во 2017-та година кога Иванов не го даваше мандатот на Зоран Заев и кога Собранието беше блокирано со илјадници амандмани.Владата на СДСМ е завршена приказна...

Милошевски: Дoктор Џeкил и миcтep Хajд

Чекав да преспијам па да ја коментирам „оставката“ на Венко Филипче. Се изначитав барања за оставки и одговорност од други членови на Владата од едната страна и поддршка за доблеста на Венко Филипче од другата страна. Она што најмногу ме боли...

(Видео) Следете во живо: Тешки муабети со Љупчо Палевски и Милош Милошевски

Следете ја во живо најновата епизода од оваа сезона од емисијата „Тешки муабети“ со Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски на Инфомакс. Во денешната емисија која е последна во оваа сезона, Палевски и Милошевски ќе направат една ретроспектива на досегашните...

(Во живо) „Teшки муабети“ со Љупчо Палевски-Палчо и Милош Милошевски

Следете ја во живо најновата епизода на емисијата Тешки муабети на Инфомакс со Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски. Како и секоја емисија и денес ќе се разговара на интересни теми. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Видео) Милошевски: Hесфатливо е било кој да излезе на пpoтест и да бара cлобода за yбиjци

Во денешното издание на Тешки муабети на Инфомакс, Милош Милошевски, зборувајќи за протестите кои се одржаа во петокот, на кои Шверцерите бараа ослободување на убијците на Никола Саздовски Саздо, коментираше дека е несфатливо било кој да излезе на улица...

(Видео) Митовски: Според сознанијата точно е дека Сашо Мијалков бил во Белград

Според сознанијата кои ги имаме за тие 48 часа, точно е дека Сашо Мијалков со сигурност бил во Белград, излезен е на преминот Табановце. За тоа се шпекулира, според релевантен извор, дека постојат и снимки како Сашо Мијалков...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img