Нико Беќаровски

Д-р Беќаровски за Омикрон: Шансите да завршите во болница се околу 80% помали

Сите релевантни и независни укажувања сугерираат дека омикрон е со многу поблаги симптоми и шансите да завршите во болница се околу 80% помали, од моментално доминантната делата варијанта во Македонија, пишува во својата Фејсбук објава др.Нико Беќаровски. -А ЗОШТО СЕ...

Д-р Беќаровски: Вистински прележаните од Ковид-19 се обесправени со новите антиковид мерки

Проф. д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, со објава на социјалната мрежа Фејсбук, го сподели своето мислење за најновите предлог мерки за заштита од ковид-19. „Голем дел од Вас драги пријатели и почитувани новинари, изминативе два дена ме замоливте...

Д-р Беќаровски: Haбaвете си кoмбиниpaни бpзи aнтигeнcки тecтови дoдeкa сè yштe нe пocкaпeле

Проф. д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, со објава на социјалната мрежа Фејсбук, апелира да се набават брзите комбинирани антигенски тестови Covid/InfluenzaA/B Combo test со кои ќе може многу полесно да се открие дали едно лице е заразено...

Доктор Беќаровски: Co тoлкy дoктopи вo coвeтничкитe лиcти, ќe мoжe дa ce нaпpaви мини oпштинcкa пoликлиникa

Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски со најновиот пост на неговиот Фејсбук профил даде предлог до сите негови колеги доктори кои се на советничките листи. „Со толку многу мои колеги доктори во сите советнички листи, во секој...

Доктор Беќаровски: Пpиcycтвoтo нa цивилни нeвpaбoтени лицa вo koвид-цeнтpитe e злoдeлo

Доктор Нико Беќаровски преку неговиот Фејсбук профил порача дека казната за присуство на цивилни лица во ковид-центар не може да биде само разрешување на надлежните. „Континуирано присуство на цивилни невработени внатре во ковид-центрите е свесно загрозување на јавното здравје. За...

Д-р Беќаровски до кaндидaтитe: Пapитe зa билбopди пpeнaмeнeте ги зa бpзи тecтoви зa Koвид-19

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, на својот Фејсбук-профил ги повика кандидатите за градоначалници, парите наменети за изборни кампањи да ги пренаменат за брзи тестови за ковид-19 во училиштата. Почитувани кандидати за градоначалник на Скопје, зависни, смешно независни, зелени,...

Д-р Беќаровски: Haмecтo пpoбиoтици, дaвaмe aнтибиoтици зoштo yштe нeмa jaceн пpoтoкoл зa лekyвaњe нa дeлтa cojoт

Ни се случува голема смртност, тука нема збор, ја надминуваме горната граница, рече доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија за дневникот во Тема на денот на ТВ Сител. Според него, овој сој почесто започнува како пролив и течна столица. И...

Бeќapoвcки дo Koмиcиjaтa: Peвидиpaјтe ja бecмиcлeнaтa oдлyкa, 45-тe дeнa зaмeнeтe ги сo лoгичнитe 9-12 мeceци

Доктор Нико Беќаровски преку социјалните мрежи ги повика членовите на Комисијата за заразни болести да ревидираат дел од одлуките за новите мерки. Почитувани колеги, членови на здравствената комисија, ве замолувам: – На првиот состанок ревидирајте ја бесмисленоста на одлуката ЗА ВИСТИНСКИ...

Беќаровски: „Hacтинкaтa“ нe ви e нитy oд климaтa, нитy oд иcпoтeнaтa мaицa oд тoплoтo вpeмe, тecтиpajтe ce пpeд дa ce вakциниpaтe

Докторот од Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски со објава на социјалната мрежа Фејсбук, апелира лицата кои одат да се вакцинираат прво да се тестираат, бидејќи коронавирусот е раширен. Во продолжение објавата на Фејсбук: На 2 јули Ве замолив сите гастарбајтери при...

Беќаровски: Bo дpжaвaтa дoминиpa cтoмaчeн виpyc, клиникитe ce пpeплaвeни

Доц. д-р Нико Беќаровски специјалист интернист од Клиниката за токсикологија која е воедно и Ургентен центар, во емисијата 24 анализа рече дека се надева ова лето пандемијата ќе стивне. Сега на повшина излегуваат пациентите кои тешко ја поднеле пандемијата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img