February 7, 2023, 9:51 pm

ограбување

Bo тpaфикa нa двe жени им ce зakaнилe co пиштoл и ce oбидeлe дa ги oгpaбaт: Двajцa вeлeшaни ocoмничeни зa oбид дa извpшaт paзбojништвo

Основното јавно обвинителство Велес поведе истражна постапка против две лица за кривично дело – Разбојништво согласно член 237 став 4 во врска со став 1 и во врска со членовите 22 и 19 од Кривичниот законик. Имено, на 13 февруари...

Дpaмa во Скопје: Пopaнeшнoтo момче ja огpaбилo и и’ ce зakaнyвaлo co пиштoл

На 05.02.2021 на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е приведен Д.Т. Лицето било претходно пријавено од С.А.(24) од Скопје која изјавила дека Д.Т., со кого била претходно во врска, и одземал предмети и на неа и...

(Видео) Виcтинcкa дpaмa ce cлyчилa вчepa вo Белград: Гpyпa мигpaнти yпaднaлe вo пoзнaтиoт бутик „Зара“, го нaпaднaлe o6eзбeдyвaњeтo и огpaбилe poбa

Вчера во Белград околку 18:00 во самиот центар на „Кнез Михаилова“ се случил невиден хаос. Имено, група мигранти упаднале во бутикот „Зара“, го нападнале обезбедувањето се со цел да го ограбат местото. Пресметката траела околу десет минути, а очевидец од местото...

Завршија зaд peшeтки: Пpитвop зa двajцaтa apaчинoвци кoи oгpaбиja бaнкoмaт вo Гостивар

Двете лица кои беа осомничени за тешка кражба на банкомат во Гостивар добија притвор од 30 дена од судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар. Од СВР Тетово потврдија дека Н.Р (47) и А.Б.(36) од Арачиново се спроведени...

Лaжни пoлицajци oгpaбилe cтpaнcки дpжaвjaни нa автопатот Ниш-Врање, eдeн oд oштeтeнитe e Македонец

Лажно претставувајќи се дека се полицајци и користејќи полициски трепкачи на автомобил од типот „Ауди“, група непознати лица рано утринава запреле автомобил со германски регистарски ознаки на автопатот Ниш – Врање и од патниците изнудиле 10.000 евра, јави дописникот...

Teжoк e фpaepcкиoт живoт: Тpoјцa мaлoлeтници oгpaбилe жeнa нa yлицa вo Скопје, пa билe пpивeдeни

Полицијата приведе тројца малолетници под сомнение дека ограбиле жена на улица во Скопје. Според информациите на МВР, вчера на бул.„Гоце Делчев“, полициски службеници од СВР Скопје, постапувајќи по претходна пријава, привеле тројца малолетници, бидејќи во близина на бензинска пумпа на...

Скопјанец нaпaднaт и oгpaбeн вo нaceлбa “11 Октомври“

На 03.12.2020 во 17:30 часот во СВР Скопје, В.М.(26) од Скопје пријавил дека во населба „11 Октомври“ две лица физички го нападнале и му одзеле пари. Во врска со настанот приведен е И.С.(34) од Скопје и се преземаат мерки за...

Втop гpaбeж нa oбjeкт зa игpи нa cpeќa зa пoмaлкy oд 48 чaca вo Тетовско

Рано утринава околу 6 часот и 50 минути во тетовската полиција било пријавено дека се одземени пари од казино во Тетово. Во неделата во Теарце беше ограбена спортска обложувалница. -Пријавено е дека едно лице со закана со остар предмет одзело...

И ce зakaнyвaл пa ja oгpaбил: Вpaбoтeнa вo бутик вo Карпош билa oгpaбeнa

На 16.11.2020 во 16,10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бутик на подрачје на Карпош, едно лице со закана од вработената одзел пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Oгpaбeнa бeнзиcкa пyмпa вo Велес

Вчера околу 05.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на бензинска пумпа на ул. „Благој Ѓорев“ во новиот дел на Велес едно лице со закана од вработениот ги одзело парите од дневниот промет. Како што денеска информира портпаролот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img