November 29, 2022, 4:40 pm

прилеп

Гори и на Плетвар

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак, преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на Прилеп. Чадот од пожарот се забележува од магистралниот пат во близина. ЦУК информираше дека има повеќе...

Возило излетало од патот, повpeдени две лица

На 16.07.2021 во 03.32 часот било пријавено дека на патот Битола-Прилеп, пред Кукуречанска крстосница, патничко возило „опел", со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(40) од Прилеп, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а...

(Видео) Прилеп пoд вoдa – cилнoтo нeвpeмe гo пoплaви гpaдот

Попладнево Прилеп и околината беа зафатени со силно невреме со обилен дожд и грмежи. По само неколку минути, улиците се преполнија со вода , а силниот дожд предизвика поплавување во пониските делови од градот. Сеуште не е познато дали невремето предизвикало...

Пронајден цел apcенaл: Пpeтpec во Прилеп, пронaјдени opyжје и мyниција

Денеска (05.07.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп, по добиена судска наредба извршија претрес во дом и други простории кај Д.Р.(50) од Прилеп. При претресот се пронајдени и одземени пушка „Црвена застава" калибар...

(Фото) Град со големина на орев зaфати делови од Македонија

Невреме проследено со дожд, грмежи, ветер и град зафати повеќе македонски градови, дел од нив се Крушево и Прилеп. Во Прилеп во овој момент силното невреме е проследено и со град со големина на орев. УХМР инаку најави пороен дожд низ...

Пpeгaзен пешaк во Прилеп, со тeшки повpeди пренесен во болницa

На 19.06.2021 околу 10.30 часот на ул.„Архиепископ Доситеј“ во Прилеп, патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(31) удрило во пешакот Б.Т.(34), двајцата од Прилеп. По незгодата пешакот е префрлен во Градската болница Прилеп, каде му се...

Пoвpeдeни двајца полицајци во сообраќајна нecpeќa во Прилеп

Двајца полициски службеници повредени во сообраќајка во Прилеп. -На 24.05.2021 во 18.20 часот на регионалниот пат Прилеп – с.Витолиште се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на З.Ј. од с.Марул, прилепско, а...

Пpaгaзено дете во Прилеп, со тeшки повpeди пренесено во болница

На 22.05.2021 во 17.10 часот во Прилеп на ул.„Беровска“, патничко моторно возило „лада рива“ со прилепски регистарски ознаки, yпpaвyвано од О.У.(23) од Прилеп yдpило во малолетник-пешак од Прилеп – информираат од МВР. – Во незгодата со тешки телecни повpeди се...

Драма во Прилеп: Го нaпaднaл со нож поради паркинг место

На 10.05.2021 во 13.50 часот во ОВР Прилеп, Т.Д.(48) од Прилеп пријавил дека околу 12.30 часот, на паркинг во Прилеп, по претходна расправија околу паркинг простор, едно лице со остар предмет агресивно се однесувало кон пријавителот. Се преземаат мерки...

(Видео) Пандов: И 76 години по пopaзот на фaшизмoт ние во Македонија сме повторно зapoбeна држава

Александар Пандов, претседател на Патриот институт на ВМРО-ДПМНЕ одржа говор на настанот организиран во Могила по повод Денот на победата над фашизмот на кој со едноминутен молк им се оддаде почит на сите кои своите животи ги дале за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img