смрт

Бpaзилcки ceнaтop пoчинa oд инфekциja co кopoнaвиpyc

Бразилскиот сенатор Аролде де Оливеира почина од компликации поврзани со Ковид-19. Оливеира (83) почина од повеќекратно откажување на органите предизвикано од инфекција со коронавирус. „Си-ен-ен“ известува дека пред да почине тој бил хоспитализиран повеќе од 15 дена во Рио де...

(Видео) Шok вo Мексико: Бopeц кoлaбиpaшe вo pингoт па кpaткo пoтoa пoчинa

Борецот Принципе Аерео, кој го носи вистинското име Луис Анхел Салазар почина во 26-тата година во рингот во текот на борба. Неговиот противник два пати го удри во пределот на градите, потоа му се слоши, падна. Подоцна беше воспоставено...

Избeгaл oд мecтoтo: 17-гoдишник пpeгaзи и ycмpти пeшaк

Пешак загина вчера во Чаир откако на него налета малолетник со „шкода октација“. Несреќата се случила вчера околу 15.30 часот на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, пред крстосницата со ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје. Како што соопштија од МВР, патничко возило „шкода октавија“,...

Жaлocнo: Млaдa cкoпјaнкa пoчинa нa Гинeкoлoгиja

На 12.10.2020 во 23:00 часот во СВР Скопје, од Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир било пријавено дека во 21:30 часот кај нив во бессознание била донесена А.Р.(24) од с.Студеничани, скопско. Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23.00...

Мeдицинcкa cecтpa од бoлницaтa вo Охрид пoчинa oд Koвид-19

На 49-годишна возраст почина медицинската сестра Дијана Димоска вработена во општата болница во Охрид. Како што информираат од болницата Димоска ја изгубила битката со ковид-19. „Нејзината прерана смрт е голема загуба за нејзиното семејство и за сите нас. Загубивме професионалец,...

РЕЗУЛТАТИ ОД ОБДУКЦИЈАТА:Пејачот Влатко Илиевски починал од огромна количина наркотични средства

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства. Ова е дел од извештајот на судска медицина за извршената обудкција во кој е наведена причината за смртта, објави порталот Досие. Според извештајот во крвта...

Што се случува во мозокот непосредно пред смртта?

Бран електрична активност во нашиот мозок наречен „депресија што се шири“ дејствува во нашиот мозок во последните моменти пред да настапи смртта, открија научниците. Експертите кои ги истражуваа активностите на мозочните клетки кај пациенти кои умираат откриле бран активност што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img