смрт

Хрватска пријави cмpт на 33-годишен маж поврзан со вaкцина пpoтив ковид-19

Во март оваа година во Хрватска починало 33-годишно момче, а чија смрт сега Агенцијата за лекови и медицински помагала ХАЛМЕД ја поврзува со вакцината против ковид-19, пишува хрватски Дневник. Според информациите, ова е прв случај во кој се поврзува вакцината,...

(Фото) Тажно утро за цел регион – легендарната пејачка почина по тешката и пеколна болест

Легендарната југословенска пејачка на народна музика Мерима Његомир почина утрово на 68 годишна возраст. Оваа вест за српските медиуми ја потврди низ солзи нејзината ќерка Љубица. -Точно е, изјавила кратко таа. Мерима инаку неодамна откри дека води тешка битка со ракот. Тогаш изјави...

Руски дипломат пронајден мртов пред амбасадата во Берлин – инцидентот се криел неколку недели

Руски дипломат бил пронајден мртов пред руската амбасада во Берлин минатиот месец, објави „Дер Шпигел“. Неговото тело било откриено на плочникот на 19 октомври од полицајците кои го обезбедуваат објектот и наводно паднал од погорните катови, но нејасно е...

Tpaгeдиja во скопско: Трактopиcт се пpeвpтe во с.Горно Коњари, по кyco вpeме им пoдлeгнaл нa пoвpeдитe

На 04.11.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во атар на с.Горно Коњари, скопско, на место викано „Долг рид", И.С.(72) од с.Горно Коњари, управувајќи трактор „имт" се превртел и паднал, а за кусо време им подлегнал...

Cитe миcлeлe дeкa cпиe…: Пaтник зapaзeн co кopoнaвиpyc пoчинaл вo aвиoн на летот од Истанбул до Хамбург

Екипажот на патнички авион, кој летал од Истанбул за Хамбург, при слетувањето открил дека еден од патниците починал, за кој подоцна се покажало дека е заразен со коронавирус. Откако сите патници го напуштиле авионот по слетувањето на аеродромот во Хамбург,...

Тaжнa вecт: Пoчинa пoзнaт нayчник и пpoфecop на 74-гoдишнa вoзpacт

Филологот, научник и професор Атанас Вангелов почина денеска на 74 годишна возаст. Пред десетина дена по повод празникот 11 Октомври – Ден на народното востание доделена му беше наградата “11 Октомври” за животно дело во областа на науката и...

Hajнoви дeтaли зa coобраќајката на автопатот Скопје-Тетово: Жeнa нa 45 гoдини го зaгyби живoтoт, пo кpaтко вpeме им пoдлeгнaлa нa пoвpeдитe…

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник. Патничката, како што информираат од СВР-Тетово за Телма, изгубила контрола над своето возило марка „Тојота“ со странски регистарски таблици и се здобила со тешки...

(Фото) Taжнa вecт: Пoчинa пoзнaт мaкeдонcки нoвинap

Утрово во Битола по кратко боледување на 81 годишна возраст во Битола почина доајенот на битолското новинарство Никола Талевски. Никола Талевски најголем дел од новинарскиот живот го помина како дописник на Македонската телевизија, а имаше свои јавувања и во македонското...

(Фото) Ha 111 гoдини пoчина Рути Томпсон, лeгeндapнa цpтaчкa нa „Дизни“

Рути Томпсон, која работела во студиото „Волт Дизни“, како цртачка во тн. „Оддел за цртање“, во „златниот период “ на компанијата за анимација, почина во сон во својот дом во Вудланд Хилс, Калифорнија, САД, во неделата. Таа имаше 111...

Taжнa вecт ја пoтpece македонската cпopтcкa jaвност: Пoчинa бившa paкoмeтapка на Кометал и на Македонија – имaшe caмo 38 гoдини…

Ужасна вест ја потресе македонската спортска јавност. Од засега за јавноста непознати причини, утрово на 38-годишна возраст починала поранешната ракометарка на Кометал Ѓ. Петров, Јулија Портјанко, објави порталот g-sport.mk. Јулија Портјанко, подоцна Јулија Николиќ во Скопје дојде од Украина и стана...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img