сообраќајна несреќа

Четири лица повредени при судир на автомобил и запрежно возило

Четири лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 10.50 часот. На регионалниот пат Велес – исклучок за с.Мамутчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со светиниколски регистарски ознаки, управуван...

Бугарија со резултати од вештачењето за автобуската несреќа во недела

После цел еден месец од автобуската несреќа во Бугарија, бугарските истражни служби најавија дека резултатите од вештачењата – судско-медицинското, техничкото и пожарно-техничкото би можело да бидат готови и до 25 декември. Според шефот на бугарската Национална истражна служба Борислав Сарафов,...

Cообраќајот во пpekин: Тешkа сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Сообраќајот на патот Струмица-Радовиш е пренасочен по стариот пат поради сообраќајна незгода. Сообраќајката, како што информираше попладнево Авто мото сојузот на Македонија, се случила кај месноста Градошорска крстосница

Малолетно девојче тешко повредено откако било удрено од автомобил во Скопје…

На 21.12.2021 во 14.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“, патничко возило „пежо 307“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(59) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, информира МВР. Во несреќата малолетничката се здобила...

Малолетно девојче тешко повредено откако било удрено од автомобил во Тетово

Малолетно девојче пешак е тешко повредено во сообраќајна незгода вчера во Тетово. Таа се движела пеш по улицата „Железничка“, а во неа удрил возач на ауди. -Околу 12:45 часот, на улицата „Железничка“ во Тетово, патничко моторно возило „ауди“ со тетовски...

(Вознемирувачко видео) Моментот на страшната несреќа во Батинци: Овој удар бил кобен за познатиот бизнисмен

Вознемирувачко видео од моментот на несреќата во Батинци во која загина 49-годишен маж кој бил тамошен познат бизнисмен објави ТВ 21. Станува збор за безбедносна камера на чија снимка се гледа дека автомобилот марка „бмв“ кој удира во возило марка...

Возачот на камион што загина во Бугарија не е македонски државјанин, а камионот бил со црногорски регистарски таблички

Возачот на камион кој утрово загина во сообраќајна несреќа на автопатот Тракија во Бугарија, не е македонски државјанин, јави дописникот на МИА од Софија. Портпаролот на Окружното обвинителство во Стара Загора, Георги Видев за МИА изјави дека загинатиот возач е...

Детали за сообраќајката во Дебар во која повредени се седум лица

Седум лица, меѓу кои две малолетни деца, се повредени во сообраќајната несреќа која вчера во 14 часот се случи на ул.„Вељко Влаховиќ“ во Дебар. Од полицијата денеска информираа дека сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко возило „киа соренто“, управувано од...

Трагедија: Возач на камион со македонски таблици загина во Бугарија по тешка несреќа на автопатот „Тракија“

Возач на камион со македонски таблици загина во Бугарија по тешка несреќа на автопатот „Тракија“. Според првичните информации од МВР на Бугарија за ТВ21, околу 6.40 часот утрово се случила сообраќајна несреќа меѓу два камиони, по што едно лице загинало. Еден...

(Видео) Несекојдневна сцена во Белград: Камион пропадна во дупка откако асфалтот се отвори

На аголот од улиците Костолачка и Качерска во Вождовац дошло до сообраќајна несреќа кога се отворил асфалт и камионот паднал во дупка. Камионот паднал во дупка со целиот преден дел, што може да се види на видеото. Видеото е објавено...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img