УБИСТВО

Убиен познат рапер во САД – бил избоден со нож зад сцената…

Раперот „Drakeo The Ruler“ бил избоден со нож за време на одржувањето на музичкиот фестивал „Once Upon A Time In LA“. Тој беше пренесен во болница, каде подлегна на повредите, а организаторите го откажаа настанот. Дрејкео беше избоден со нож...

Убиcтво во скопско: Ловец зacтpeлал човек, додека чекал диви свињи

На 16.12.2021 околу 21.40 часот, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го лишиле од слобода Р.К.(64), поради сомнение дека сторил кривично дело „убиство“ по член 123 од Кривичниот законик. Во 21.30 часот во Полициското одделение Сарај тој пријавил дека...

(Видео) Утрово убиен албански бизнисмен

Албанскиот бизнисмен Ракип Роли утрово бил убиен додека возел автомобил во албанскиот град Лач, објавија албанските медиуми. Според неофицијални информации, 55-годишникот возел автомобил кога кон него било пукано од автоматско оружје. Наводно, Рали изгубил контрола над автомобилот, се судрил со друго...

ЕГЗОРЦИЗАМ: Убиени 6 деца и нивната бремена мајка при култистички ритуал

Казна од 50 години затвор им е изречена на членовите на панамската секта кои на 14 јануари 2020 година убиле шест деца и една трудница во обред за „егзорцизам“, соопшти обвинителство на Панама. „Судот изрече максимална можна затворска казна од...

Детали за убиството во Кавадарци: Го удрил со дрво по главата, па го прободел со нож до смрт, осомничениот се дал во бегство

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа на крим техника изврши увид на местото каде вчера со остар предмет едно лице беше лишено од живот, соопштија од ОЈО Кавадарци. – На 15 ноември 2021 година, околу 23:30...

Убиство во Кавадарци – ова се деталите

Педесет и девет годишен маж им подлегнал на повредите од остар предмет здобиени при физичка пресметка со повеќе лица што се случила синоќа во Кавадарци. За убиството е приведен и осомничен Х.С. (45) од Кавадарци, потврдија за МИА од...

Внук осомничен за убиство на сопствената баба

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишен скопјанец, кој е осомничен дека сторил кривично дело – Убиство според член 123 став 2 точка 2 од Кривичниот законик. На 6 ноември, во семејниот...

Виcoк лидep вo Aл Кaeда y6иeн вo американски нaпaд co дpoн вo Cиpиja

Американската војска соопшти дека вчера убила висок водач на Ал Каеда во воздушен напад во северозападна Сирија. Мајор Џон Ригсби, портпарол на Централната команда на САД, потврди дека Абдул Хамид ал Матар е убиен во напад со беспилотно летало. Ригсби...

Хopop во Црна Гора: Мaж ja y6ил coпpyгaтa, нa ќepкaта и нaнeл тeшки пoвpeди, пa ce caмoy6ил…

Во семејната куќа во Петњица, Црна Гора, А.Ш. (50) ја убил сопругата Е.Ш. (36), ја повредил ќерката А.Ш., а потоа извршил самоубиство. Ова го соопшти црногорската полиција од каде истакнале дека трагедијата се случила синоќа околу 23 часот. Полицијата се сомнева...

ХOPOP: Кичeвчaнeц гo y6ил свojoт тaткo co нoж

Во полициската станица во Кичево синоќа бил приведен 30-годишен жител на овој град, со иницијали М.М, поради сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал. На местото на злосторството извршен бил увид...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img