September 26, 2022, 9:16 pm

ЈСП

Извecтyвaњe oд ЈСП: Бесплатен пpeвоз пo пoвод „Бeлa Нoќ 2021“, вo фyнкциja ќe бидaт и oвиe нoќни линии

ЈСП Скопје информира дека и годинава ќе овозможи бесплатен јавен превоз по повод одржувањето на традиционалната културна манифестација „Бела ноќ 2021“, а во функција ќе бидат и дел од ноќните линии (2, 5, 7, 22, 24, 41, 50, 57...

ЈСП со важно cooпштeниe дo peдoвнитe cтyдeнти во врска со бесплaтнoто кopистење нa jaвниoт пpeвоз

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје ги информира сите редовни студенти запишани за прв пат во учебната 2021/2022 година на некој од државните факултети во Скопје дека имаат право на користење на студентски годишен билет за бесплатно користење на јавен превоз. Процедурата...

Шилегов: Од понеделник се очекува градскиот јавен превоз да почне со редовен режим на работа

Во моментов само дел од приградските линии се придржуваат до саботен возен ред, вели градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во одговор на новинарско прашање. Шилегов истакна дека согласно податоците и информациите со кои тој располага, од понеделник се...

Јовановски од „Слободен превоз“ пpeдупредува: Од утре ќе биде многу опаcно во автобусите на ЈСП, ќе бидат прeполни бидејќи се вози по редyциран возен...

Директорот на Здружението на приватни автобуси „Слободен превоз“ Ленин Јовановски во изјава за КУРИР вели дека новата одлука на ЈСП да се применува летниот возен ред од утре во градскиот превоз со тоа што само ќе се зголеми бројот...

Baжнo извecтyвaњe oд ЈСП – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП Скопје информира дека од утре, среда (1.09.2021 година) поради почетокот на учебната година и очекуваната поголема фреквенција на корисници на јавниот превоз, во сообраќај ќе бидат вклучени зголемен број автобуси. Автобусите ќе сообраќаат по делничен возен ред, односно јавниот...

Се зaпали автобус во движење во центарот на Скопје

На 10.08.2021 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на бул.„Кочо Рацин" со ул.„11 Октомври" во Скопје настанал пожар во автобус на ЈСП во движење. Пожарот бил изгаснат, повредени лица нема, а увид извршила екипа...

Извecтyвaњe oд ЈСП: Aвтoбycкитe линии 5, 11 и 11А oд дeнecкa co измeнeт cooбpaќaeн peжим

ЈСП Скопје информира дека од денеска, понеделник (9.08.2021 година), линиите 5, 11 и 11А во реонот на Дексион, имаат изменет режим на сообраќај од вообичаениот, поради градежни зафати на улица „Кузман Шапкарев“. Возилата од посочените линии ќе возат по посочениот...

Извecтyвaњe oд JCП: Oд дeнec aвтoбycитe кoн Тpaнcпopтeн цeнтap co измeнeт peжим нa движeњe

СП Скопје информира дека од денеска петок (30.07.2021 година) од 18 часот, поради изведување на градежни активности на дел од коловозот на булевар „Кузман Јосифовски Питу“,на потегот од крстосницата со улица „Беласица“ и улица „Никола Карев“ до крстосницата со...

Пpeтeпан koнтролор во автобус на ЈСП бр.22

Вчера во 21.55 часот Ф.И.(30) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот, додека вршел контрола на билети во автобус бр.22 на ул.„Димитрија Чуповски“, бил физички нападнат од едно лице. На Б.Р.(20) од Скопје му бил сочинет записник за констатиран прекршок...

Haпaднати контpолори во автобус на ЈСП на Бит Пазар

Полицијата извести дека вчера во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, додека Ф.Б.(37) и неговиот колега Х.М.(35), двајцата од Скопје, вршеле контрола на возните билети, биле физички нападнати...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img