January 17, 2022, 6:15 pm

здравје

ПОЧИНА ОД РАК: Нутриционистката што тврдеше дека веганството лекува рак

Мари во своите емисии тврдела дека веганството може да ги излекува луѓето од рак и од хомосексуалност, а Лиз и понатаму верува во тоа. Таа смета дека Мари би била спасена доколку нејзините негуватели не ја хранеле со месо. Мари...

АКО ГО ИМА ОВА, ФРЛЕТЕ ГО: Задолжително погледнете на дното од шишето

Сите ние секојдневно пиеме вода од пластично шише, а ретко кој знае за мрачните тајни кои се кријат на амбалажата! Ова е најважната која мора да ја знаете! Пластичното шише може да содржи многу опасни хемикалии и затоа ако веќе...

ЈАПОНСКИТЕ НАУЧНИЦИ ПОТВРДИЈА: За појадок е најдобро да се јаде сладолед!

Јапонските научници потврдиле дека сладоледот за појадок ќе ве направи попаметни. Истражувањето на јапонските научници потврдиле дека испитаниците кои за појадок јаделе сладолед имале многу подобри реакции, односно рефлекси и ги процесираат информациите многу поделотворно од оние кои немале ваков...

ШЕСТ ТРИКОВИ ЗА ДА ОСТАНЕТЕ ЗДРАВИ НА РАБОТА

Доколку вашата работа не вклучува многу физичка активност, тешко дека ќе го зачувате здравјето и тоа да не влијае на вашиот имунитет. Проблемот станува уште поголем ако работите на компјутер, бидејќи сте приморани да седите со часови во иста положба...

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ВАШАТА Е ПОМЕЃУ НИВ: Професии кои имаат лошо влијание врз здравјето

Поединечни професии буквално го уништуваат физичкото и психичкото здравје. Дури 26 отсто од вработените во стресни професии бараат помош од доктори, покажува новото истражување спроведено на универзитетот во Јужна Калифорнија. Респираторните болести се највисоко на врвот на листата во однос...

МАКЕДОНКА ПОРАДИ ТАМПОН ЈА ИЗГУБИЛА ЕДНАТА НОГА: А сега ќе ја изгуби и другата

Девојката која работи како модел, ја изгубила ногата откако претрпела синдром на токсичен шок, кој бил предизвикан од тампон. Сега открила дека лекарите мора да и ја ампутираат и другата нога. Лоран Васер не била сигурна ни дали воопшто ќе...

АКО ВЕ КАСНЕ СТРШЛЕН : Направете го ова

Летото е период кога сите мачиме мака со инсекти, оси, пчели, комарци…но сите знаеме колку е опасно да не касне стршлен. Во некои случаи може да дојде до шок, алергиска реакција, и тогаш ситуацијата е многу опасна по животот...

Природен лек против срцев и мозочен удар

Со цел превенција од срцеви болести и мозочен удар меѓу народот се пренесува еден многу корисен рецепт. Од состојки е потребно: -30 исчистени главици лук -5 ситно исечкани нелупени лимони. Истите треба претходно добро да се измијат. Состојките треба добро да се иситнат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img